Kas altcoinidel on tulevikku?

Neile kes juba krüptorahadega tutvust teinud ei tule enam ilmselt üllatuseks sõna altcoin. Lühidalt eesti keelde seletatuna märgib see bitcoinile alternatiivseid krüptorahasid kuigi kõige värskematel on bitcoiniga juba üsna suuri erinevusi. Mõnda neist nimetatakse lausa teise generatsiooni krüptorahaks. Tõime teieni hetkel 5 populaarsemat altcoini mille järjestuse panime paika kõigi käibel olevate müntide kogu väärtuse põhjal (market cap). Välja jätsime rahvuslikud altcoinid mis käibel kindlates riikides (neist tulevikus eraldi postitus) ning bitcoini enda. Kuna siia nimekirja lisandub pidevalt uusi siis kindlasti kirjutame sellel teemal ka edaspidi.

Ripple (XRP)

rippleRipple protokolli on loonud kaks meest, Chris Larsen ja Jed Macaleb (viimane neist muide sai tuntuks MT.Goxis töödates) ja nende ettevõte nimega OpenCoin. Tehniliselt sarnane bitcoiniga, mõnede täiustustega. Väga kiiresti saavutanud teise positsiooni bitcoini järel. Kõigi ripplite koguväärtus on $ 810,883,238. Kellel tekkis huvi kaevandada siis see on paraku võimatu, kõik 100 miljardid ühikut on kaevandatud OpenCoini enda poolt.

Litecoin (LTC)

LitecoinLitecoin on loodud 7. aprillil 2011 Charles Lee poolt. Peamine vahe bitcoiniga seisneb kiiruses, nii kaevandamine kui ka ülekandmine toimub palju kiiremini.  Samuti on võimalik kaevandada kokkuvõtes palju enam coine, 84 miljonit bitcoini 21 miljoni asemel. Tänaseks on kaevandatud juba üle 27 miljoni. Kõigi litecoinide koguväärtus oli kirjutamise hetkel $ 313,508,691.

Peercoin (PPC)

peercoinTarkvara arendaja Sonny King poolt loodud Peercoinist võib saada väga tõsine vastane bitcoinile. Nimelt on sellel üsna mitmeid eeliseid ning vead mis on bitcoini puhul algusest peale sees ja mida pole võimalik enam muuta on Peercoinil sünnist saadik välistatud. Samas peerconide kaevandamine on igavene, nende kaevamine on küll reguleeritud sedasi, et suurt inflatsiooni ei tekiks. Samuti ei ole võimalik luua kellegil monopoli kavandades see järel 51% rünnak ehks siis topelt kulutada mis on bitcoini puhul võimalik. Kas Peercoinist võiks saada kunagi krüptoraha number 1? Kõigi peercoinide koguväärtus on $ 39,979,834.

Dogecoin (DOGE)

1387293890_dogecoinDogecoin mis oli loodud 8. detsember 2013. kasutab oma maskotina Shiba Ino koera karakterit interneti meemist Doge.  Just Doge meem muutis Dogecoini väga kiiresti üheks populaarseimaks krüptorahaks. Lausa sedavõrd populaarseks, et juba 13. jaanuaril 2014. tehti sellega suuremas mahus ülekandeid kui bitcoiniga. Dogecoin on Litecoini derivaat, peamiseks erinevuseks bitcoini ja Liteconiga on hind ja ringlusse lastavate müntide hulk. 2014 aasta lõpuks peaks neid kokku olema 100 miljardit ja 5,2 miljardit lisanduma aastas. Kõigi Dogecoinide väärtus kokku kirjutamise hetkel on 24,984,537 dollarit.

 

NXT

NXTcoinNXT kohta võib samuti uurides vaid kiidusõnu lugeda, see on täiesti erinev bitcoinist ja kõigist teistest krüptorahadest. Nii nxt meeskond ise kui ka paljud spetsialistid nimetavad seda teise generatsiooni krüptorahaks.  NXT on 100% proof-of stake kontseptsioonil tehtud mille pioneer oli peercoin. Kaevandamist ei toimu, sest võrku hoitakse üleval, kinnitatakse blokiaehelad ja tagatakse turvalisus läbi client programmide, selle eest tasustatakse neid uute müntidega mis tulevad ülekande tasudest –  mida rohkem sul on münte seda rohkem sa teenid. Kokku kaevandas NXT tiim 1. miljard münti mille väärtus kokku on kirjutamise hetkel $ 19,768,649. Pea $ 8,000,000 rohkem kui näiteks tuntumal Namecoinil.Add a comment