Bitcoin muudaks poliitika läbipaistvamaks.

Ossian Smyth on esimene bitcoini – sõbralik poliitik Iirimaal. Ta osaleb Dublin maakonna Dun Laoghaire linna järgmistel kohalikel valimistel mais.

Roheliste partei liige ütles, et maailma populaarseimal digitaalvaluutal on võimalus muuta Iirimaa poliitikat palju läbipaistvamaks. “Usun, et see on üks läbipaistvamaid võimalusi võtta vastu annetusi. Mitte keegi ei saa kontrollida kui palju on annetatud raha läbi panga konto aga läbi blockchaini on võimalus kõigil vaadata bitcoini konto ülekandeid”

“Järgneva kahe nädala jooksul saavad annetusi jälgida kõik kes seda soovivad, kasutades selleks  Blockchain.info lehekülge,” sõnas Smyth.

Ta ütles ka, et praeguste regulatsioonide juures on tal lubatud võtta annetustena kokku 11.700 eurot mis võrdub 30. bitcoiniga. Vaatamata sellele on ta seadnud eesmärgiks koguda vaid pool vajalikust, 15. bitcoini.

Veel soovib ta tulevikus kogu informatsiooni mis tema kätte satub avaldada internetis. “Põhjus miks otsustasin bitcoini kasutada on selles, et ma usun bitcoini läbipaistvusse ja sellesse, et see on midagi sellist mis peaks muutuma tänapäeval Iirimaa poliitika igapäevaseks osaks.”

AllikasAdd a comment