Esimene “bitcoin pank”?

ATMide tootja Robocoin on võtnud nõuks luua globaalse interneti “bitcoini panga” mille ATMid kui filiaalid asuksid kogu maailmas. ATMid ühendatakse Robocoini Interneti Pangaga lubamaks käsitleda enda bitcoine “turvalisemalt kui iial varem. Eesmärk on muuta ülekanded odavamaks ja kiiremaks kui Western Union,” teatas Robocoin. See ei ole mingisugune kauge unistus, ATMid ühendatakse online pangaga juba suvel.

“Maailma värskeim globaalne pank esindab bitcoini evolutsiooni ja muudab senist ülekannete tööstust. Robocoin pank  on Robicoini visioon luua kliendile parim kogemus ja viia sellega bitcoin massidesse,” andis Robocoin teada avalduses.

Esimeseks tõeliseks “Bitcoini pangaks” võib Robocoini pidada sest ATMid hakkavad kasutama edaspidi Robocoini online tarkvara, milles kliendid saavad esimest korda luua  panga konto koos maksesüsteemi ja mitme walleti haldamisega. Lisaks toetavad ATMid väljamakseid, sissemakseid ja ülekannete sooritamist.

Tulevikus on võimalik  ülekandeid sooritada telefoni numbrile ja momentselt ilma senise 10. minutilise blokiahela kinnituseta. Tänu sellele ei ole vaja enam mingit avaliku/privaat võtit QR koodi ega isegi soovi korral walletit. Turvalisuse huvides on lisatud 3. sammuline audentimine. See kõik muudab Robocoini kasutamise lihtsaks ka neile kes seni bitcoinist midagi ei teadnud.

Allikad: techcrunch ibtimes coindesk

 Add a comment