7 Filmi Bitcoinist mida sa peaksid nägema

Lugu bitcoini teekonnast on otsekui loodud Hollywoodi.

Alates sellest kui Satsohi Nakamoto 2008 aastal bitcoini tutvustas, kuni tänaseni, on nähtud suuri tõuse ja veel suuremaid mõõnasid kõrvuti sellega kuidas tehnoloogia ja kogukond on küpsenud.

Koos kõigi skandaalidega, juttudest üleöö miljonäriks saamistest ja uue tehnoloogia võlust ei tohiks tulla üllatusena, et paljud filmiloojad kasutavad võimalust jutustada lugusid sellest kuidas bitcoin on mõjutanud inimeste elusid ja ühiskonda üldisemas plaanis.

Kuna bitcoin on tehniliselt keerukas ja krüptoraha kontseptsioon on inimeste jaoks niivõrd uus, siis on paljudele inimestele veel raske selgitada bitcoini tõelist potentsiaali.

Dokumentaalfilmid on lihtne ja meelelahutuslik viis harimaks vaatajaid üle kogu maailma üks kõik millisel teema, seeärast ei maksa imestada, et loomisel on juba mitu bitcoini teemalist dokumentaalfilmi.

Need 7 filmi näitavad lugu bitcoinist mitme erineva nurga alt, see teekond mis läbib viimast 5 aastat on küll lühike kuid sellel on kahtlemata oluline osa finants maailma ajalool.

“Bitcoin: The end of money as we know it”

Ploki ahela ja bitcoini protokolli leiutamisega tegi Satoshi Nakamoto valuuta mis ei sarnane ühegi teise seninähtuga läbi ajaloo. Selle usaldusväärne detsentraliseeritud olemus teeb bitcoinist raske vaenlase pangandusele ja traditsioonilisele rahale.

“Bitcoin: The end of money as we know it” meeskond loodab näidata oma filmiga kui lõhestav on bitcoin senisele valuutasüsteemile millega me kõik oleme harjunud.

Filmi loojaks on Austraaliast pärit ettevõtja Torsten Hoffman. Tema ja ta meeskond on teinud juba intervjuu selliste tuntud nimedega nagu bitcoini evangelisti Andreas Antonopoulis, Blockchain.info juhi Nic Cary ja bitcoini pioneeri ja investori Roger Veriga.

Film loodetakse valmis saada 2014. detsember.

“Life on Bitcoin”

Peamine mõistlik argument skeptikute poolt on olnud väide, et krüptorahadega pole võimalik tasuda praktiliste, iga päevaselt vaja minevate asjade eest nii nagu me tasume sularahas või kaardiga. Juulis 2013 alustas äsja abiellunud abielupaar 100 päevast ambitsioonikat “sotsiaalset eksperimenti” kus nad püüdsid tõestada, et elu kasutades maksevahendina vaid bitcoini on võimalik.

Kõige märkimisväärsem on see, et Austin ja Beccy Graig alustasid oma eksperimenti aasta tagasi, ajal mil bitcoini võttis vastu märksa vähem kaupmehi ja kogukond oli märksa väiksem.

Austinil ja Beccil ei olnud luksust elada mõnes suurlinnas oma 100 päevasel teekonnal. Utahi osariigis elav paar pidi veenma mitmeid kohalikke kaupmehi võtma vastu bitcoine ja mõnel puhul pidid nad abinõuna reisima pikki vahemaid selleks, et saaks endale lubada igapäevast luksust nagu kütus.

Austin ja Becci teatasid hiljuti, et nende teekonnast tehtud film on veel viimasel lihvimisel ja juba lisatud ka ühe hästi tuntud filmifestivali kavva.

“Bitcoin in Uganda”

Üks suurimaid väärtuseid bitcoini kasutamisel traditsionaalsete valuutade asemel tuleb välja rahvusvaheliste ülekannete puhul.

Erinevalt Western Unionist või MoneyGramist mis võtavad kopsakat tasu oma töö eest, ei võta bitcoini ülekanded päevi aega ja ülekande tasusid ei anna võrrelda ühegi alternatiiviga.

“Bitcoin in Uganda” on parim näide krüptorahade hüvedest ja näitab kuidas bitcoin võib olla paljude inimeste jaoks väga oluline. Bitcoini peamised hüved tulevad kõige selgemalt välja just arengumaades, seda näidatakse lühifilmis mille peategelaseks on Uganda õpilane Ronald kelle USAs elav õde saadab talle raha õppemaksu tasumiseks.

Filmi autoriks on Argentiinlane Sergio Ruestes, “Bitcoin in Uganda” esilinastus 2014 aasta mail Amsterdami bitcoini konverentsil. See lühifilm on üks kolmest mis on produtseeritud bitcoinfilm.org poolt, grupi eesmärk on luua mitmeid lühikesi dokumentaafilme mis mis tookisd vaatajateni selle kuidas bitcoin võib muuta inimeste elusid.

“The rise and rise of Bitcoin”

Need kes on jälginud bitcoini pikemat aega teavad öelda, et bitcoini teekond on olnud justkui seiklus ameerika mägedel, täis järske tõuse ja languseid, sekka mõned ootamatud pöörded.

“The rise and rise of Bitcoin” vaatab lähemalt lugu digitaalrahast filmitegijad nimetavad “suurimaks sotsiaal-majanduslikuks eksperimendiks mis iial läbi viidud”

Daronimax Media poolt loodud filmis räägivad Gavin Andresen Bitcoin Foundationist, Mark Karpeles põhjaläinud MT. Goxist, Winklevossi kaksikud koos paljude teistega.

Antud film on pakkunud ilmselt ka kõige enam kõneainet kõigist eelnevatest bitcoini kogukonnas, samuti näidati seda selle aasta Tribeca Filmifestivalil. Seda millal filmi kõik teised näha saavad pole veel teada.

“The Bitcoin Doco”

Bitcoini potensiaal muuta inimeste elu ei tulene mitte ainult võimalustest arengumaades. “The Bitcoin doco” meeskond tahab näidata bitcoini mõju inimeste elule, koondudes tähelepanu bitcoini kasutajate mitmekesisusele.

Filmilooja Chris Mylrae koos bitcoini entusiastiga mõte oli luua kolme osaline filmide seeria, lootes harida sellega inimesi. Austraalia duo poolt loodav filmi loomine on veel varajases staadiumis, meeskond kogub annetusi, et film augusti keskel valmis saaks.

“I am Satoshi”

Avatud lähtekoodiga platvorm on juba muutnud valdkondi nagu tarkvara ja jaemüük, pangandus on seni jäänud veel seni jäänud suhteliselt puutumatuks. “I am Satoshi” küsib kas Bitcoin, avatud lähtekoodiga platvorm võib läbi viia seniseid mängureegleid muutva revolutsiooni aegunud valuuta,- kaubandus- ja maksesüsteemides. Film valiti 2014 aasta Blockchain avardsil kõige loomingulisemaks videoks. “I am Satoshi” on 52 minutiline montaaž mis võrdleb bitcoini senise valuuta- ja finantssüsteemiga.

Filmi autor, Tom Kantor on seni salvestanud üle 50 intervjuu viiel mandril sealhulgas palju tuntud entsuiaste ja bitcoini evangeliste. Film peaks valmima 2014 detsember.

“Bitcoins in Argentina”

Üks kõige veetlevamaid omadusi bitcoini juures seisneb selle sõltumatus valitsuste väljastatud valuutadest. Samas on see vaieldav, sest kui  riigi  ametlikult käibel olev valuuta peaks kokku kukkuma või muutuma erakordselt ebastabiilseks, siis muutub detsentraliseeritud valuuta nagu bitcoin väga ahvatlevaks alternatiiviks kodanikele, kasutades bitcoini võitluses inflatsiooniga.

Argentiinas on nähtud märkimisväärseid inflatsiooni ja valuuta piiranguid Argentiina raha, Peso suhtes. “Bitcoins in Argentina” on lühifilm rääkimaks Argentiinlaste loo sellest kuidas nad oma vara bitcoiniga püüavad kaitsta.

“Bitcoins in Argentina” on loodud bitcoinfilm.org poolt, sama meeskonna kes seisis “Bitcoin in Uganda” taga.

Film sai valmis eelmisel aastal, kahjuks on peale seda muutunud Argentiinlaste suhe bitcoiniga ebakindlaks. Lõuna Ameerika riigi keskpank hoiatas hiljuti oma kodanikke, et puudub üksmeel bitcoini suhtes rahvusvaheliselt vaadatuna.

Kuigi see võib võtta aega, et valitsused kõikjal maailmas, ka Eestis bitcoini omaks võtaksid, mängivad dokumentaalfilmid olulist rolli inimeste harimises näitamaks kõigile milline on bitcoini tõeline potensiaal.

AllikasAdd a comment