Bitcoin murrab Eesti turismiturule

Puhkuse planeerimine veebis jõuab järgmisele tasemele – nüüdsest aitab digimaailm lisaks marsruudi planeerimisele ning hotellide ja lennupiletite broneerimisele ka nende teenuste eest virtuaalrahaga tasuda. Lennupiletite broneerimise veebileht Bookinghouse.ee on esimene turismiturul tegutseja Eestis, kes pakub võimalust maksta teenuste eest virtuaalraha ehk bitimüntidega. 

Pärast klientide kasvava ootuse arvesse võtmist otsustas Bookinghouse.ee pakkuda võimalust arveldada virtuaalrahas Bitcoin. See käibevaluuta võimaldab sageli reisivatel ja puhkust planeerivatel inimestel tasuda lennupiletite eest mugavamal ja kiiremal moel.

“Väärtustame uuendusi ja otsime pidevalt uusi lahendusi, et pakkuda lennupiletite ostmiseks kõige mugavamaid ja kiiremaid viise. Seetõttu oleme vastu võtnud otsuse tutvustada meie klientidele virtuaalraha ja laiendada nii mugavate ja tasuta arveldusmeetodite valikuid,” ütles Andrius Buinovskis, Bookinghouse.ee omanikuks oleva Eesti-Leedu kapitaliga ettevõtte Interneto Partneris UAB direktor.

Buinovskise sõnul on Bitcoin üle kogu maailma juba laialdaselt kasutusel, kuid Eestis peetakse seda ikka veel ebaharilikuks uudsuseks, mis takistab klientidel seda alternatiivraha mugavalt kasutada.

“Veebis oste sooritavad inimesed on uuendustele äärmiselt avatud. Nad valivad virtuaalteenused, et säästa oma aega. Bitcoin on selleks suurepärane näide. Uut ja kiiret arveldusmeetodit hindavad need, kes tahavad tasuda teenuste ja toodete eest kiiremal ja mugavamal moel,” nentis Buinovskis.

Tema sõnul loodetakse, et uus lennupiletite eest tasumise võimalus paelub ka nende uuemeelsete reisijate tähelepanu, kes pole varem samalaadseid teenuseid kasutanud, kuid on otsinud võimalusi kasutada arveldamisel uut rahavääringut.

Bookinghouse.ee igakuised tehingute teenindamisega seotud kulud ületavad 43 000 eurot, tulenedes näiteks valuutavahetusest, vahetuskursi kõikumisest, e-vargustest, samuti panga- ja kaarditasudest. Loodetakse, et ühtlustatud Bitcoin käibevaluuta soodustab hõlpsamat laienemist välisturgudele ja aitab vältida elektroonilise pettuse juhtumeid, vähendades  lisaks märkimisväärselt tehingukulusid.

“On tõenäoline, et bitimüntide eest lennupiletite ostmine muutub selle maksemeetodi järjest laiema ülemaailmse tunnustamise tõttu üha populaarsemaks. Tulevikus tasub meie hinnangu kohaselt iga kümnes reisija oma pileti eest Bitcoin’idega,” väitis  Interneto Partneris’e tegevjuht.

Sellest suvest alates ei ole Bitcoin’idega arveldamine globaalsel turismiturul enam uus nähtus. Vääringut aktsepteerivad ülemaailmselt tunnustatud veebis tegutsevad reisibürood nagu Expedia või Cheapair.com. Juba nädalaid tagasi teatas ka Läti lennuoperaator AirBaltic Bitcoin’i kaasamisest lubatud vääringute loendisse.

Bitcoini pooldajad üle kogu maailma eelistavad vääringut igal võimalusel, kuna riiklikul tasandil toimuv majanduse kõikumine mõjutab seda vähem. Suurematel ülemaailmsetel korporatsioonidel ei kulunud virtuaalraha eeliste hindamiseks kuigi palju aega ja üsna pea hakati klientidele pakkuma võimalust teostada finantstehinguid kiiremini ja mugavamalt. Alates virtuaalraha kasutuselevõtust 2011. aastal on Bitcoin’idega arveldamine hakanud levima erinevatele turgudele. Inimesed on juba mitme aasta jooksul avanud oma e-rahakotid mitte üksnes e-kauplustes sisseoste tehes, vaid ka linnas einestades, juuksuris käies, puhkust planeerides või antiigikauplustest esemeid ostes.

Bookinghouse.ee saab virtuaalraha vahetuskursi Bitcoini virtuaalbörsilt “Bitmarket24.ee”.

Võrgus lendude otsimise ja broneerimise veebileht Bookinghouse.ee on Eestis üks juhtivaid lennuotsinguportaale. Praegu pakub Interneto Partneris lennupiletite müügiteenust neljateistkümnes riigis.Add a comment