Piixpay – lõpuks ometi Eesti oma bitcoini kaupmeeste teenusepakkuja

Piixpay – maksa arveid bitcoinides!

Viimaste aastatega on paljudes riikides loodud lokaalne, kohaliku keelega, personaalsem teenusepakkuja. Kuna bitcoini näol on tegemist võrdlemisi keerulise, uudse ja esialgu arusaamatuna tunduva valdkonnaga, siis seetõttu lokaalsem ning personaalsem lähenemine töötab väga hästi. Nüüd on siis Eesti kord lõpuks ometi. Piixpay on väga edukalt suutnud keerulise teema kasutajale lihtsaks teha. On olemas kolm peamist teenust:

  • Eraisikul võimalus oma kõikvõimalikke arveid bitcoinides maksta,
  • Kaupmeestel lihtsalt bitcoinide vastuvõtmine korraldada,
  • Ettevõtetel oma arvete maksmisele juurde lisada bitcoini makseviis

Arvete maksmise teenus

On lahendatud üsna mugavalt. Arve vormil küsitakse elementaarsed kuid minimaalselt vajalikud andmed.

Aadressiväli võiks olla küll olla ühendatud google või eesti ADSi aadressiandmete teenusega, et välistada vigu kuid see ilmselt lisandub tulevikus.

Kui andmed sisestatud, suunatakse järgmisele lehele, kus näidatakse kinnitamiseks äsja sisestatud arve andmeid ning valmis on genereeritud unikaalne walleti aadress, mille maksmise olekut on võimalik ka reaalajas jälgida. Frontendist läbi käivad walletid on kõik ajutiselt kasutusel, bitcoinid kantakse automaatselt edasi backendi walletitesse ja ilmselt segatakse ära turvalisuse eesmärgil.

Kohe kui bitcoinid antud arve kohta on laekunud, tehakse järgmise tööpäeva jooksul arvel olevale kontole tavaline SEPA makse. Tõesti lihtne ja mugav viis juhuks kui näiteks töötasu laekub või ka kogu elu muu käib krüptorahanduses (sest see on tõesti mugavam kui pangandusraha) ning samas tarbitakse teenuseid, kus bitcoine veel ei aktsepteerita.

Kaupmeestele mõeldud teenus on koos minimalistlikku POSi lahendusega.

Neid on tänapäeval päris palju erinevaid ja valik on suur. Piixpay on sarnaselt teistega, mugav, arusaadav ja kiire. Resposive html ehk ühtviisi toimib nii läpaka, padi kui telefoniga. Kaupmehel on hiljem võimalik oma keskkonnast kõiki maksmata/makstud ja genereeritud arveid näha koos aja, aadressi ja muu saada oleva infoga. Raha kuskile määramatuks ajaks kinni ei jää – summa saadetakse 24h jooksul kaupmehe pangaarvele eurodes ja kaupmees ei pea ise midagi tegema.

Kõige selle juures on võimalik rakendada üsna paindlikku hinnapoliitikat. Süsteem võimaldab iga kaupmehe kohta eraldi seadistada 3 taset ja igal tasemel määrata staatilise tasu ja % tasu ning samuti määrata kas selle maksab klient või kaupmees. Kõik sõltub kaupmehe soovidest ja müüdava kauba iseloomust. Standard hinnakirja leiab Piixpay kodukalt.

Alternatiivne makseviis arvete tasumiseks

Piixpay huvitav lahendus on välja mõeldud mitte ainult kaupmeestele vaid üldisemalt ettevõtetele, kes oma arvele soovivad alternatiivse makseviisina bitcoini lisada. Arvetele on võimalik lisada spetsiaalselt genereeritud QR kood, mis kehtib nii kaua kuni arve kas aegub või on makstud. Kusjuures see QR kood on saatiline, mis tähendab seda, et saab ka välja prinditud arvel kasutada. Ära on kasutatud kavalalt veebiteenust, mis suunab vastavalt edasi kas maksmise lehele, käivitab vaikmisi bitcoini walleti koos eelseadistatud summaga või siis teavitab kasutajat juba tasutud bitcoini maksest.

Arendajatele on loomulikult olemas ka API ehk tarkvara liides, mille abil kas siis raamatupidamistarkvara või ka kaupmehe kassatarkvara lihtsalt ühendada on võimalik.

Üldiselt on Piixpay meeskond väga korraliku, kena disainiga ja hea lahenduse välja mõelnud, loodetavasti hakkavad ka Eesti kaupmehed nüüd rohkem bitcoini poole vaatama. Igaljuhul hea töö ja palju edu!

Piixpay lehele.1 kommentaar

Add a comment