Bakkti Suur Avapauk Jaanuaris – Plussid ja Miinused

ImageMartin Weiss: Juan Villaverdel on tegemist oma Bitcoini tsüklite analüüsimudeli programmeerimise ja automatiseerimisega. Nii et ma olen palunud Dr. Bruce Ngil tänase loo kirjutada.

Bruce on jagatud pearaamatu tehnoloogia (DLT) alal austatud õpetaja ning ta on olnud Weissi Krüptorahade Reitingute juhtiv krüptotehnoloogia analüütik kohe algusaegadest peale.

Vastupidiselt enamikule selle ala analüütikutest on Dr. Ngil lausa kolm tugevat külge: Füüsika doktorikraadi range distsipliin, tugevad kogemused tarkvaraarendajana ning sügavad teadmised plokiahelast. Tulemuseks on unikaalselt teaduslikud ja 100% objektiivsed hinnangud nii individuaalsetele krüptorahadele kui kogu tegevusväljale tervikuna.

Aga enne kui ma mikrofoni Bruceile üle annan, tahaksin ma edastada teile kiireloomulise teate: Praegu on veel avatud meie Weiss Krüptoraha Portfelliga liitumine, mida järgides oleks igast $10 000 teinud $439 000. Ning praegu saab kaasa 350 dollari suuruses vabalt valitud krüptoraha. Liitumine ja rohkem informatsiooni leiate siit.

Bakkti Suur Avapauk Jaanuaris – Plussid ja Miinused

Martin Weiss: Juan Villaverdel on tegemist oma Bitcoini tsüklite analüüsimudeli programmeerimise ja automatiseerimisega. Nii et ma olen palunud Dr. Bruce Ngil tänase loo kirjutada.

Bruce on jagatud pearaamatu tehnoloogia (DLT) alal austatud õpetaja ning ta on olnud Weissi Krüptorahade Reitingute juhtiv krüptotehnoloogia analüütik kohe algusaegadest peale.

Vastupidiselt enamikule selle ala analüütikutest on Dr. Ngil lausa kolm tugevat külge: Füüsika doktorikraadi range distsipliin, tugevad kogemused tarkvaraarendajana ning sügavad teadmised plokiahelast. Tulemuseks on unikaalselt teaduslikud ja 100% objektiivsed hinnangud nii individuaalsetele krüptorahadele kui kogu tegevusväljale tervikuna.

Dr. Bruce Ng: Aitäh, Martin. Sinu portfelli strateegia poleks saanud paremal ajal tulla, eriti arvestades seda, mis jaanuaris tulemas on:

Bakkti avapauk – projekt, mis lubab

terve krüptomaailma paremaks muuta.

Bakkt hakkas laineid lööma juba augustis ning sellest tekkinud kõmu ei ole veebis siiamaani vaibunud.

Taolise elevuse põhjused on selged:

  • Bakkt plaanib asutustele pakkuda suuremahulist ja laiendatavat krüptovahetusplatvormi.
  • See hõlmab endas reguleeritud järelvalvet Bitcoini turvaliseks hoiustamiseks.
  • Sellest saab makseplatvorm, mis lubab tarbijatel kasutada krüptosid kõige eest maksmiseks – alustades Starbucksi kohvist ja lõpetades arvutitoodetega.
  • Ja selle taga seisab väga suur tegija: ICE – New Yorgi börsi omanikud

Räägitakse, et Bakkt on see, mis toob krüptoturule suured ärirahad ja juhib sisse uue pullituru. Mõned finantseksperdid on isegi avaldanud arvamust, et Bakktil võib olla suurem mõju kui ühelgi Bitcoini börsil kaubeldaval fondil (ingl k. ETF – Exchange-Traded Fund), mis võib turule tulla.

Aga kas Bitcoinist saab Bakkt? Teiste sõnadega…

Kas Bakktist saab tõepoolest sütik hinnatõusule/pulliturule, mida kõik krüptomaailmas ootavad? Ja

Kas Bitcoin ise on tõesti tagatud, nagu öeldakse?

Vastuste saamiseks vaatame lähemalt…

Suured Nimed Selle Projekti Taga

ICE (Intercontinental Exchange) on üks kõige usaldusväärsemaid asutusi rahvusvahelises finantsmaailmas. Nad ei ole mitte ainult New Yorgi börsi omanikud, vaid neile kuuluvad ka ICE Data Services, SuperDerivatives, TMC Bonds, The Clearing Corporation, Singapuri kaubandusbörs (SME) ja palju muud.

Eelmisel aastal teenis ICE aastatulu 5,8 miljardit dollarit. Neil on umbes 5 000 töötajat. Ja nende reputatsioon on suurepärane.

CEO Kelly Loeffleri juhatuse all on Bakkt võtnud eesmärgiks luua Bitcoini jaoks reguleeritud turu ning muuta see laialdase kasutusega globaalseks valuutaks.

Samal ajal võivad ka Bakkti partnerid samuti suurt rolli mängida…:

  • Microsoft võib pakkuda oma pilve-infrastruktuuri – asutustele vahetusplatvormi jooksutamiseks ja tarbijatele makseplatvormi jaoks. Microsoftil on pakkuda ka tehisintellekti (AI) tehnoloogia. Lisaks on võimalik, et Microsoft Pay sekkub tegevusse, luues selle läbi Bakktiga integratsioonitasandi.
  • Boston Consulting Group on veel üks tipptegijast partner, kes võib avada mitme Fortune 500 äri uksed, mis võivad aidata Bakkti platvormile reklaami teha ja soodustada selle laialdast kasutuselevõttu.
  • Ja Starbucksil võib olla eriti kriitiline roll Bakkti massideni viimise juures, aidates seda tutvustada miljonitele keskmistele tarbijatele.

Olete üllatunud, et ka Starbucks sellest projektist vaimustuses on? See ei tohiks ootamatu olla, arvestades seda, et Starbucks on USA juhtiv mobiilirakendustega maksja (23 miljoni kasutajaga), sest näiteks Apple Pay (22 miljonit kasutajat) ja Google Pay (11 miljonit kasutajat) ees.

Ei, keskmisel tarbijal ei saa olema võimalust Starbucksi Vanilla Latte eest otse Bitcoiniga maksta. Selle asemel muudab Bakkt digitaalvarad nagu Bitcoin USA dollariteks, millega saab seejärel Starbucksist osta.

Arvestades krüptode muutlikkust, on see loogiline. Aga ükskõik mis pidi seda vaadata…

Saavad 23 miljonit Starbucksi rakenduse kasutajat krüptodega tuttavaks nagu ei kunagi varem!

Mis veel tähelepanuväärne: Bakkti investorite nimekirjas on rühm riskikapitali raskekaallasi: M12 (Microsofti riskikapitali osakond), Fortress Investment Groupi tütarfirma, Eagle Seven, Galaxy Digital, Horizons Ventures, Alan Howard, Pantera Capital, Protocol Ventures ja Susquehanna International Group.

Bakkti Tegutsemisplaan

Bakkt tuleb oma esimese tootega, Bitcoini futuurbörsiga, välja 24. jaanuaril. Kuigi Bitcoini futuurid juba eksisteerivad Chicago kaubandusbörsil (CME) ja Chicago Board Options börsil (CBOE), teeb Bakkt suure sammu edasi: Nende futuurilepinguid hakkavad tagama füüsilised Bitcoinid ICE’i Digitaalvarade Laos.

Image

Pilt: Starbucks ühineb koostööks Microsoftiga, et peagi turule tulla krüpotorahade kauplemisplatvormi Bakkt’ga. Mis võimaldab klientidel Bitcoini ja teiste krüptorahadega kohvi eest tasuda.

Nii et vastupidiselt CME ja CBOE Bitcoini futuuridele, millega saab ainult sularahas kaubelda, lisatakse iga Bakktist ostetud Bitcoin hoiule – mis tõstab otseselt nõudlust ja, mõistagi, ka hinda. Samuti võetakse iga Bakktis müüdud Bitcoin hoiult ära, millel on vastupidine efekt.

Lisaks toimub Bakkti futuurilepingute – kõik täpselt ühe Bitcoini (BTC) väärtuses – kinnitamine 24 tunni jooksul. See tähendab, et niipea kui te ostate Bakktist futuurilepingu, saate te järgmisel päeval reaalse Bitcoini.

Ühe Bitcoini suurused lepingud võivad taolise kauplemise ka suurtele asutustele ja spekulaatoritele atraktiivseks teha, sest nad loovad pildi suurtest kauplemismahtudest.

Ja me kahtlustame, et selleks, et oma jaanuari avapaugule likviidsust juurde anda, ostab Bakkt juba – või hakkab varsti ostma – Bitcoine avalikel (ingl. OTC – Over-the-Counter) krüptoturgudel.

Seejärel hakkavad turule tulema Bakkti teised tooted.

Mis on selle kõige plussid ja miinused? Alustame negatiivsest küljest…

Miinused …

Mõnele krüptoinvestorile meeldib, et nende maailma rohkem asutusi tuleb. Mida rohkem ostmisjõudu, seda parem, ütlevad nad.

Aga on ka neid, kellele see absoluutselt ei meeldi.

Nad on mures, et Wall Street võib ühel päeval krüptorahasid kontrollima hakata, kui ta on piisavalt mõjujõudu saavutanud.

Nad kardavad kõrge riskiga krüptoderivaate – neid samu, mis aitasid tekitada 2008. aasta võlakriisi ja lõid sellega soodsa pinnase Bitcoini leiutamiseks.

Bitcoin, ütlevad nad, pidi olema osa lahendusest – mitte uus osa vanast probleemist.

Ja, jätkavad nad, see võib hullemaks minna: Suured Wall Streeti asutused võivad kasutada derivaate, et manipuleerida või Bitcoini ja teiste krüptovarade hinda kõrgemaks ajada. Nad võivad ka kasutada hoiul olevaid Bitcoine teiste investeeringute mõjutamiseks.

Mõned krüptopooldajad vihkavad neid võimalusi, sest see käib krüptorahade fundamentaalsete põhimõtete vastu. Paljas mõte millestki nagu “krüptosularaha” tekitab neis külmavärinaid.

Mis on Bakkti vastus? “Rahunege”. Nad lubavad, et mingit mõjuvõimu ärakasutamist, kokkumängimist või räpaseid tehinguid ei saa olema. Aga kas sellest piisab, et peatada teisi derivaatide eksperte tulevikus seda tegemast? Eks me näe.

Plussid …

On raske ette kujutada stsenaariumit, et Bakkt EI TOO endaga kaasa suurte asutuste poolset krüptodega kauplemise tulva. Ja tagajärjed võivad ulatuda kaugele:

Kauplemismahtude tõus. Praegu on CME ja CBOE kombineeritud futuuridedega kauplemise maht ainult 9 000 Bitcoini (BTC) päevas. See pole midagi börsidega võrreldes – nende päevased näitajad on kuskil 1,6 miljoni Bitcoini ringis.

Kui Bakkt välja tuleb, võib see maht suurte asutuste võrra mitte ainult lihtsalt kasvada, vaid peagi konkurentsi pakkuda (kui mitte ületada) börsidel toimuva kauplemise mahtudele.

Veel üks pluss: Me eeldame, et paljud institutsionaalsed investorid liiguvad läbipaistmatutelt OTC turgudelt läbipaistvamate platvormide juurde, nagu Bakkt. Tulemus: Rohkem likviidsust ja vähem muutlikkust krüptoinvestorite jaoks.

ETF-ide Heakskiit. Praegu võime me juba üles lugeda 10 krüpto ETF-i, mida SEC (USA väärtpaberijärelvalve komisjon) pole heaks kiitnud. Ja nende põhjendusi on tavaliselt kaks: Puudub usaldusväärne informatsiooni hinna kohta ning tugineb liiga palju tulevastele turgudele. Aga Bakkt võiks mõlemad probleemid lahendada, tehes tee vabaks tulevastele ETF-idele nagu VanEck/SolidX WTF 2019. aastal.

Hoiustamine. Bakkt lahendab hoiustamisprobleemi, mis on põhjuseks, miks suured asutused on seni Bitcoini investeerimisest hoidunud. Bakktiga ei pea heakskiidetud liikmed enam ise Bitcoiniga tegelemisega vaeva nägema.

Reguleeritud ICO-d (Initial Coin Offering). Bakkt pakub korporatsioonidele võimalust ICO-de abil kapitali koguda. Ja järgmise ringi ajal loodame me neis näha rohkem selgust, eriti mis puudutab väärtpaberitokenite ja kasutatavate tokenite eristamist.

Kasutatavad tokenid on umbes nagu boonuspunktid või sooduskupongid. Nad on peaaegu alati väga halvad investeeringud. Võrdluseks on väärtpaberitokenitel mitmeid olulisi kaitsemehhanisme, mida investorid ka näiteks tavaliste aktsiate puhul ootavad.

Suurem osa inimesi ei tea seda. Nad ei tea isegi seda, kuidas tokenitel vahet teha. Loodetavasti aitab Bakkti turule jõudmine sillutada teed väärtpaberitokenite reguleerimise ja nende massidesse viimise poole.

Hoiatus: Pole mingit garantiid, et Bakkt hakkab koheselt hindu tõstma. Tegelikult, nii palju kui me aru saame, on suured asutused juba aasta jooksul Bitcoine ostnud – enamasti OTC turgudelt, mis ei ole väga palju pildis. Ja see ostmine polnud ilmselgelt piisav, et takistada Bitcoinil alla 5 800 dollari piiri kukkumast.

Pikemas perspektiivis on väljavaated palju selgemad: Projektid nagu Bakkt võivad suurel määral tõsta krüptoturu likviidsust, stabiilsust ja üleüldist mahtu. Nad võivad aidata luua triljonite dollarite suuruse globaalse turu, mis ületab kõik varasema.

Parimate soovidega,

Bruce

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜ