Buckeye State’ist State Farmini – on olnud suur aasta Bitcoini, plokiahela kasutuselevõtu jaoks

Tony SagamiMärkus: Nüüd kui pühad on kohe ukse ees, anname me Tonyle kaheks nädalaks väljateenitud puhkuse. Te võite lugeda tema järgmist kolumni uusimatest investeerimisideedest krüptorahade aluseks oleva plokiahela tehnoloogia kohta esmaspäeval, 7. jaanuaril.

Krüptorahad, sealhulgas Bitcoin, on sel aastal korralikult materdada saanud. Aga see ei ole takistanud aina rohkemaid ettevõtteid ja ärisid krüptosid maksevahenditena aktsepteerimast.

Tegelikult sai Ohiost just esimene osariik, kes krüptorahad vastu võttis. Sealsed ärid saavad nüüd oma ettevõtlusmakse – tubakaaktsiisidest töötajate eest makstavate maksudeni – maksta Bitcoinides.

Ka Arizona, Georgia ja Illinoisi osariigid kaaluvad võimalust lubada krüptodes makse maksta, aga see püüdlus on hetkel bürokraatiasse takerdunud.

Igal juhul on see Bitcoini jaoks oluline võit, mille teeb veelgi tähtsamaks see, et sellel on ametlik valitsuse heakskiit. Sõnum on siin selge. Krüptorahad on legitiimne vorm digitaalsest rahast, mida kõik võivad kasutada.

Buckeye State’ist State Farmini,
Bitcoini kasutuselevõtt edeneb jõudsalt

Mõned majandusharud on digitaalse valuuta ja krüptotehnoloogiast tulenevate uuenduste jaoks rohkem valmis kui teised. Ei keegi rohkem kui kindlustusfirmad.

Kindlustajad on sedavõrd mattunud paberimägedesse ja tundlikku tarbijainformatsiooni, et nad on automatiseerimise jaoks täiuslikud kandidaadid.

Innovatsioon liigub alati pisikeste sammudega ja kaugelemõtlev State Farm on juba alustanud krüptorahade baastehnoloogia – plokiahela – oma hüvitistaotluste, andmesalvestuse ja maksete süsteemi integreerimist.

Tegelikult on State Farm esimene kindlustusfirma, mis on plokiahela oma “nõuete ülekandmise” protsessi kaasanud. See tähendab seda, kui üks kindlustusfirma teisega võlgasid lahendab.

Ütleme, et teil on Allstate autokindlustus ja te satute avariisse koos kellegagi, kellel on State Farmi autokindlustus. Kui Allstate State Farmile ära maksab, nimetatakse seda “nõuete ülekandmiseks”.

Hiljutises teadaandes oma plokiahela-algatuste kohta – ja kuidas need võiksid nõuete töötlemist kiirendada, rääkimata kulude vähendamisest – ütles ettevõte:

“State Farm töötab plokiahelalahenduse kallal, mis peaks kiirendama nõuete ülekandmise protsessi. Ettevõte testib lahendust ja võrdleb seda praegu kasutuseloleva nõuete ülekandmise protsessiga, et selgeks teha, kas see oleks kindlustusettevõtetele hea toode ning kas see tooks meie klientidele väärtust.”

“State Farm teeb koostööd teise kindlustajaga, et uurida, kuidas töötab plokiahelalahendus erinevate ettevõtete vahel ning kas sellega väheneb ajakulu, mida läheb vaja, et nõuete ülekandmise protsess läbi viia: turvaliselt ja automaatselt nõuete ülekandmise maksesummad välja arvestada, tasakaalustada ning kindlustajate vahel regulaarselt üksikmakseid läbi viia.”

State Farm võib küll esimene olla, aga ei lähe kaua, enne kui neil palju seltsi on.

Riskikapitalistid on samuti hakanud tähele panema.

Riskikapitalistid tõstsid oma osaluse plokiahelas
2018. aastal miljonitelt miljarditele

Riskikapitali suurtegijad, eriti Silicon Valley megarikkurid, kuuluvad maailma kõige targemate investorite hulka. Nad peavad seda olema, sest tavaliselt investeerivad nad kõrge omakapitaliga investorite kõrval omaenda varandusi.

Ja praegu valab riskikapital tohutul hulgal dollareid plokiahelasse; baastehnoloogiasse, mis püüab muuta krüptorahasid turvaliseks, ohutuks rahavormiks.

Outlier Ventures-i raport, “Q3: Plokiahel”, andis teada, et riskikapital on investeerinud 2,85 miljardit dollarit 119-e tehingusse ainuüksi 2018. aasta kolmandas kvartalis.

See vastab aasta keskmise 316%-lisele tõusule!

Outlier Ventures on Euroopa firma. Kui te olete lugenud minu hiljutist Weissi Reitingute kolumni, teate te, et maailm hülgab sularaha ning Rootsi juhib seda rünnakut. Sellesse algavasse megatrendi on plokiahelaettevõtete võimalused juba sisse kirjutatud.

Outlieri ühe partneri, Eden Dhaliwali, sõnadega:

“Selles kvartalis nägime me olulist negatiivset meeleolu, mis puudutas kasutatavaid tokeneid investeerimisvaatevinklist. Paljusid investoreid frustreerib tokeniseeritud võrgustike regulatsioon ja väärtuse hindamine. See on märk uuest liikumisest tagasi omakapitali-põhiste plokiahela-investeeringute juurde kuni krüptokogukond teeb muudatusi, mis teeks tokenitest valiidse, uue varaklassi arvestatavate ärimudelitega.”

Minu mõte on lihtne: Ärge kuhjake krüptorahasid ja plokiahelat ühte investeerimiskasti kokku. Nad on VÄGA erinevad ja mõned suurimatest krüptorahakasumitest võivad tulla investeerimisest:

  • Ettevõtetesse, mis ehitavad plokiahela infrastruktuuri; ja
  • Kaugelevaatavatesse ettevõtetesse nagu State Farm, kes teevad plokiahelast oma äri tehnoloogilise keskpunkti.

Ausalt öeldes arvan ma, et plokiahela aktsiatesse investeerimine võib tuua rohkem raha kui krüptorahadesse endisse investeerimine.

Pidage meeles, et iga kord kui Bitcoin kukkus nii nagu ta seda hiljuti tegi, ronisid finantsanalüütikud uksest ja aknast sisse, et kuulutada: “Bitcoin on surnud.” Ja nad eksisid iga kord.

Ja meenutage ka seda, et enne igat suurt krüptode pulliturgu oleme me näinud rohkem ja rohkem inimesi reaalselt krüptosid kasutamas – nagu me praegu näeme Ohios ja State Farmi puhul. Ma pakun, et me hakkame tuleval aastal PALJU rääkima sellest, kes on krüptorahad järgmisena vastu võtnud.

Kui Bitcoin ja teised digitaalvaluutad jälle jalad alla saavad ning nende hinnad tõusma hakkavad, on see lihtsalt kirss koogi peal nende ettevõtete jaoks, kes selle tehnoloogilisi telliseid laovad.

Vahepeal uurige strateegia kohta mis on viimase kahe aasta jooksul Bitocini 6:1le ületanud, klikkides siia.

Parimate soovidega,
Tony

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment