Krüpto Avab Uksed Globaliseerumise Kolmandale Astmele

ImageGlobaliseerumise esimene aste saabus Teise maailmasõja lõpu ja ühe dominantse valuuta – USA dollari – esiletõusuga.

Rahvusvaheline kauplemine kasvas meeletu hooga. 1950. aastal oli ülemaailmse kaubandusekspordi maht ainult 62 miljardit dollarit. Praegu on see rohkem kui 14 triljonit dollarit. Kui kaasa arvata ka kõik tooted ja teenused, on see kokku umbes 42 triljonit dollarit. Globaalne investeerimisturg ja kapitalivood on veel suuremad.

Globaliseerumise teine aste puudutab World Wide Webi ilmumist, mis algatas plahvatusliku sündmuste käigu, mis pole tänaseni hoogu maha võtnud.

Vähem kui kümne aastaga on veeb muutunud nii kiireks, odavaks ja üldlevinuks, et ta on loonud tohutu informatsioonitulva üle nelja miljardi internetikasutaja vahel.

Tänapäeval ei kasuta nad enam veebi ainult miljarditele veebisaitidele juurdepääsemiseks, vaid on ka vabad omaenda isiklikke ajalehti välja andma, oma TV-kanaleid looma ja oma uudiseid igasse maailma nurka saatma.

Aga on üks inimühiskonna oluline element, mis on esimesest kahest globaliseerumise astmest peaaegu täielikult välja jäetud: Raha.

Isegi siis, kui ülemaailmne kommunikatsioon muutus praktiliselt momentaalseks ja see kujundas täielikult ümber kõik muu, jäi raha täpselt sama lokaliseerituks ja tsentraalselt kontrollituks kui ta oli seda olnud enne interneti leiutamist.

See toob meid globaliseerumise kolmanda astmeni: Füüsilise raha muutumiseni tõeliselt ülemaailmseks digitaalseks varaks, millele on otsene juurdepääs peaaegu kõigil maailma elanikel.

Ärge unustage: Oma olemuselt ei ole raha midagi muud, kui lihtsalt informatsioon – andmekandjale talletatud teave mõne vara või kohustuse kohta. Seetõttu pole mingit põhjust, miks rahavood ei võiks muutuda sama kiireks, odavaks ja üldlevinuks kui kõik teised informatsioonivood – sama lihtsaks kui e-kirja saatmine või kellelegi teisele poole maailma helistamine.

Veel on viimased 6 päeva aega liituda Weiss Krüptoraha Portfelliga!

Mis pakub põhjalikult läbi töödeldud informatsiooni, krüptoturu prognoose, krüptorahade hinnanguid, hinnangute põhjal välja arendatud strateegia, mis on viimase kahe aasta jooksul Bitcoini 6:1’le ületanud. Lisaks ostu-müügi soovitused, välkteavitused ja palju muud.

Lisainfo ja liitumine vajutades siia.

 

Sisuturundus

 

Kuidas krüptorahad avavad uksed
globaliseerumise kolmandale astmele…

Kuni praeguseni on suured globaalsed turud olnud peaaegu täielikult tohutute rahvusvaheliste korporatsioonide ja superrikaste mängumaa, olgu nende kavatsused head või mitte.

Ainult neil oli piisavalt kogemusi ja tutvuseid, et raha hõlpsalt üle juriidiliste takistuste liigutada, maailma kõige kasumlikematesse projektidesse investeerida, odavat välistööjõudu ära kasutada või isegi inimkauplemisega tegeleda.

Ainult nemad teadsid, kuidas oma tegemisi valitsuste eest varjata, maksuparadiise leida ja kuidas osa saada kõigist legaalsetest – ja mittelegaalsetest – kasumivõimalustest, mille poolest globaliseerumine tuntud on.

Globaliseerumine tõi tohutuid kasumeid, kuid peamiselt maailma eliidile ja mõnikord maailma halvimatele näitlejatele. Miljonid keskmised inimesed jäid sellest ilma või tõrjuti täielikult kõrvale.

USA-s jäid tööstuslinnad ilma oma tehastest ning terved kogukonnad kaotasid kollektiivselt töö.

Välismaal kaotasid paljud keskklassi inimesed oma säästud tänu valuutade devalveerimisele ning jäid seejärel selle devalveeritud raha loodud lõksu.

Vaeseid ja abituid tabasid tagajärjed, mis olid palju, palju hullemad.

Jällegi oli nii, et neis riikides suutsid ainult suured korporatsioonid ja rikkad inimesed leida võimaluse ennast päästa, samas kui keskmised elanikud pidid lihtsalt saatuselöögi välja kannatama.

Esimese astme globaliseerumine puudutas väheseid.
Kolmanda astme globaliseerumine on kõigile.

Lahendus peitub avalikes avatud krüptorahades, valuutas ilma piirideta.

Igaüks võib seda osta, müüa, vahetada, saada ja saata; ükskõik kuhu ja ükskõik millal. Ja see valmistub täiesti uut globaliseerumislainet tooma – seekord kõigi jaoks.

Kujutage ette seda stsenaariumit meie lähitulevikus…

Aeg on mõne aasta pärast; koht – ükskõik kus.

Ükskõik kui vähe raha teil on või millises maailma külakeses te elate, on teil tohutul hulgal valikuid:

Te võite avada konto oma kohalikus pangas ja osaleda selle finantssüsteemis. Või te võite osaleda globaalses finantssüsteemis sama lihtsasti kui osaleb suure omakapitaliga investor, kellel on pangakonto Genfis, eksklusiivne perekondlik pensionifond Kaimanisaartel või 100 miljoni dollariline häärber Palm Beachil.

Te võite anda oma digitaalsed varad usaldusväärse järelvaataja hoolde. Või te ei pea kedagi usaldama ning saata iga hetkel oma varad füüsiliselt enda kätte võtta.

Te võite saata Western Unioni ja MoneyGrami kaudu raha perele ja sõpradele. Te võite ka vahemehe välja jätta ja raha otse ükskõik kellele kanda.

Te võite oma varasid pankade ja vahetalituste kaudu osta, müüa ja vahetada; kusjuures nad kõik kasutavad SWIFTI-i (Society for Worldwide Interbank Financial Transactions). Või te võite SWIFT-i täiesti kõrvale jätta ja ükskõik millise eraisiku või asutustega maailmas otse kaubelda.

See uus globaliseerumise vorm on kõigile mõeldud. Ja selle eesmärk on lõhkuda need finantsbarjäärid, mis on maailma kümnendite kaupa lõhestanud, hoides miljardeid inimesi eemal ülemaailmsetest finantsturgudest.

World Banki hinnangul on praegusel hetkel maailmas 1,7 miljardit inimest, kellel ei juurdepääsu isegi kõige lihtsamale pangakontole. Lisaks on miljardeid inimesi ebaturvaliste pankade või ebastabiilsete valuutade küüsis.

Mis juhtuks siis, kui need miljardid saaksid juurdepääsu aktsiatele, valuutadega kauplemisele ja millisekunditega kapitali üle maailma liigutamisele – seda kõike 20-dollarilise Androidi telefoniga?

Ehkki praegu on liiga vara kõiki tagajärgi ennustada, on neli globaalset muutust juba praegu selgelt toimumas:

Globaalne muutus #1
Paljud varahoidjad lähevad
paberajalehtede teed

Praegu on kümnete tuhandete kommertspankade, hoiusepakkujate, laenuühistute, kindlustusfirmade ja teiste finants-järelvalvajate ärimudelid juba niigi peamiselt digitaalse raha ümber kujundatud.

Teie pangakontodel ja hoiuarvetel on digitaalne raha. Samuti on digitaalsed teie aastarendid ja elukindlustuspoliisid.

Täpselt nii. Peale selle raha, mida te rahakotis kannate või mõnikord hoiupõrsasse panete, pole kõik teie palgatšekkidest kuni elukindlustuseni juba praegu ei midagi rohkemat, kui  järelvalveasutuste arvutites salvestatud ühed ja nullid.

Mis krüptorahad nii eriliseks teeb?

Esiteks, nad on loomisest peale digitaalsed. Vastupidiselt dollaristele rahatähtedele, 25- ja 10-sendistele, pole neil kunagi olnud ja nad ei vaja ka kunagi füüsilist vormi. Ainuüksi see aspekt on traditsionaalse pangandussüsteemi jaoks revolutsiooniline.

Teiseks, ükski valitsus ei oma nende üle kontrolli. See on veel raputavam.

Kolmandaks, nad ei vaja vahemehi ega järelvalvet, mis on nende kõige põrutavam omadus üldse.

Lõpptulemus: Krüptorahad on otseseks konkurentsiks – ja võivad nad isegi kunagi asendada – traditsionaalsele digitaalsele rahale.

Mis juhtub selle stsenaariumi puhul praegu eksisteerivate finantsinstitutsioonidega? Suurem osa on sunnitud oma ärimudelid ümber mõtlema. Paljud kaovad täiesti.

Globaalne muutus #2
Tasuta juurdepääs rahvusvahelistele võlamaksetele

Tänapäevase globaliseerumise läbiv joon on töötajate liikumine riikidesse, kus paremini makstakse. Sealt saavad nad koju lähedastele raha saata. Viimase hinnangu andmetel oli selliseid töötajaid umbes 150 miljonit, neist peaaegu pooled Põhja-Ameerikas ja Lääne-Euroopas ning 14% Aasias.

See ülemaailmne draama ei puuduta ainult Mehhikost pärit farmitöölisi USA-s või Zimbabwest tulnud põgenikke Ühendkuningriigis. See hõlmab ka filipiinlastest koduabilisi Hong Kongis, brasiillastest restoranitöölisi Balil ja lähetusel viibivaid ameeriklasi Pariisis. Olgu nende töötamine seaduslik või mitte, sõltub suurem osa neist äridest nagu Western Union, mis nöörivad rahvusvaheliste võlamaksete eest hingehinda.

Aga krüptorahad on oma olemuselt piirideta. Maailmas, kus krüptovarad on tavaliseks muutunud, ei pea välismaal töötavad inimesed enam kolmandate osapooltega vaeva nägema, et ükskõik kellele – nende füüsilisest asukohast sõltumata – raha kanda. Sellisel juhul poleks mingit vahet kohalikul sularahamaksel ja raha teise maailma otsa saatmisel. Termin “rahvusvaheline võlamakse” ise kaoks käibelt.

Globaalne muutus #3
Töötamine välismaal kodust lahkumata

Praegu töötab IWG – Šveitsis asuva büroohaldaja – andmetel 70% professionaalidest üle kogu maailma vähemalt korra nädalas kodust.

USA-s ütleb Gallup, et 43% töötavatest ameeriklastest veedab vähemalt mingi osa oma ajast kaugtööd tehes.

Kaugtöö on eriti atraktiivne nooremale elanikkonnale, kellele meeldib reisida või kolida. See sobib hästi abielupaaridele, kellel on lapsed ning kes tahavad perega rohkem aega veeta. See hoiab ka vanemaid inimesi kauem tööturul aktiivsena.

Aga kaugtöö tegemine välismaa firma jaoks on harvem nähtus. Rahvusvahelised palgamaksed on üpris kulukad, eriti madalapalgaliste tööde puhul. Eriti koormav on see juhul, kui keegi üritab üles seada ülemaailmset koduäri, mis hõlmab palju mikromakseid. Ja kui te elate riigis, mille režiim surub majandustegevust alla, on see praktiliselt võimatu.

Avalikud avatud krüptorahad võiksid seda kõike muuta. Nagu World Wide Web aastaid tagasi, võivad nad lõhkuda kõik geograafilised, keelelised, kultuurilised ja poliitilised füüsilised piirid. Nad avavad tohutu rahvusvahelise värbamise ja kodust töötamise võimaluste turu. Nad võimaldavad varasemast tunduvalt rohkem vastastikku seotud maailma ja tööturgu.

Rajatakse varasemast suurem, mitmekülgsem töösuhete võrgustik, mis ühendab finantskeskused ja kauged, varem ligipääsmatud regioonid.

Globaalne muutus #4
Kapital, innovatsioon ja väärtus kõigile

Kui te ei ole üks nendest õnnelikest vähestest, kes elavad suurte finantskeskuste lähedal, on palju raskem uute äride alustamiseks kapitali hankida. Ja kui te kuulute nende miljardite hulka, kes elavad ekvaatorist lõuna pool või kunagisest Raudsest Eesriidest idas, on see ilmselt peaaegu võimatu.

Aga avalike avatud krüptorahade puhul on uue projekti jaoks kapitali kogumine triviaalne küsimus – loomulikult eeldusel, et globaalne kogukond teie idees väärtust näeb.

Krüptorahad väldivad investeerimispankureid ja traditsionaalseid korjanduslikke vahendajaid. Nad muudavad kapitalivood rahvusvaheliseks sellisel määral, mida kunagi varem nähtud pole ega ole isegi suudetud ette kujutada. Mikrolaenud ja mikrokorjandus-tehingud muutuvad järsku tavaliseks ning nende arv hakkab kasvama.

Miks need muudatused maailma
nii põhjalikult ja kiirelt muuta võivad

Kujutage ette, et kõik need globaalsed muutused hakkavad omavahel üksteist mõjutama ja koos toimima.

Nii nagu traditsionaalsed telefonifirmad kiirustasid osa saama mobiilidest ja sõnumitest, hakkavad ka traditsionaalsed pangad end taasleiutama ning kõigile ligipääsetavaid ülemaailmseid tehinguid soodustama. Alternatiivselt asendavad inimeselt-inimesele tehingud paljud nende senised funktsioonid.

See aitab globaalse migratsiooni – mis on praegu peamiselt problemaatiline nähtus – muuta naturaalseks mehhanismiks, mis hakkab tasakaalustama rahvusvahelise tööjõu nõudlust ja pakkumist.

See teeb ka kodus töötamise inimeste jaoks palju kergemaks, mis omakorda vähendab oluliselt vajadust migratsiooni järgi üleüldse.

Kõik ülaltoodu vabastab kapitalivoogusid, mida saab juhtida mistahes koguses üle kogu maailma.

Kui kõik on öeldud ja tehtud, võivad need orgaanilised muutused teha ülemaailmase ebavõrdsuse vähendamiseks ära rohkem kui kõik maailma organiseeritud heategevused kokku.

Loodame, et riigivalitsused ja rahvusvahelised valitsusorganisatsioonid saavad oma hirmudest üle ja aitavad neile muudatustele kaasa omapoolsete kaitseregulatsioonidega.

Parimat,

Juan

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment