Karuturg aktsiate seas: Mis on selle mõju Bitcoinile?

ImageKuu aega tagasi andis Juani tsüklimudel USA aktsiaturu kohta oma esimese karuturu-signaali, seda alates sellest hetkest mil Bitcoin turule tuli.

Eile andsime me olulise videokonverentsi, milles me hoiatasime, et aktsiaturgude languse järgmine faas võib alata aprillis. (Selle vaatamiseks klikkige siia (ENG)).

Ja tänane 64 000 dollari küsimus on: Kas aktsiate karuturg põhjustab paralleelse karuturu ka krüptorahade jaoks?

Ajalugu Meid Ei Aita

Tavaliselt on esimeseks kohaks, kust vastuseid otsida, ajaloolised turumustrid.

Näiteks teame me, et Bitcoini tõusud ja langused on tugevas seoses alternatiivrahade omadega.

Kullaturul teame me, et USA dollari käekäik on oluline faktor.

Ja tavavaluutade maailmas liiguvad peaaegu kõik valuutad peale USA dollari sünkroonis.

Aga milline on aktsiate karuturu mõju Bitcoinile?

Nagu ma teile just ütlesin, on S&P 500 olnud pikas, üheksa-aastases pulliturufaasis alates sellest hetkest kui Bitcoin turule tuli – kuni eelmise kuuni. Nii et meil ei ole ainsatki aktsiate karuturufaasi, mida Bitcoiniga võrrelda.

Need on faktid, mis meil on:

Fakt #1. Ei mingit korrelatsiooni. Ükskõik, kas me vaatame päevaseid, nädalasi või kuiseid kõikumisi, pole aktsiate ja krüptode vahel praktiliselt mitte vähimatki statistilist seost.

Fakt #2. Bitcoini karuturg algas 2017. aasta detsembris. Aktsiaturg jõudis tippu alles üheksa kuud hiljem. Selle aja jooksul langes Bitcoin 63,5% ja S&P 500 tõusis 10,1%. Nii et jälle ei mingit seost.

Fakt #3. Sarnasused kullaga. Kui Bitcoin üldse mingi teise varaklassiga sarnasusi on, ei ole nendeks aktsiad. Selleks on kuld.

Nagu kuldki, on Juani sõnul Bitcoini peamiseks otstarbeks saamas varakambriks (store of value) olemine. See on niivõrd märgatav, et teatud ringkondades nimetatakse teda juba „digitaalseks kullaks” ja „kuld 2.0-ks”.

Veel on võimalus liituda Weiss Krüptoraha Portfelliga (ET)!

Põhineb maailma esimestel ja ainukestel krüptovaluutade reitingutel. Toetub 47 aasta kogemustele ja kõrgtasemel arvuti mudelile, mis analüüsib tuhandeid andme punkte!

Lisainfo

Sisuturundus

Nagu kullagi puhul, on Bitcoinist ja teistest krüptorahadest saanud varjupaik investoritele, kes põgenevad tavavaluutade devalveerimise eest. Tegelikult võivad nad ühest aspektist isegi kullast paremad olla: Ükski valitsus ei saa neid konfiskeerida.

Ja kui te vaatate Bitcoini turu suuremaid tõuse ja languseid, näete te teist olulist sarnasust kullale:

  • Oluliste turutippude juures võtavad nii Bitcoin kui ka kuld teravaid kurve. Me nimetame neid „teravtippudeks (pinpoint tops)”. Ja…
  • Oluliste turupõhjade juures moodustavad nii Bitcoin kui ka kuld pikki kaarjaid mustreid. Neid nimetame me „laipõhjadeks (rounded bottoms)”.

Fakt #4. Krüpto on riskantne vara. Kõigist faktoritest, mida me oleme vaadelnud, on see ainuke tõeline murekoht: Paljud investorid näevad asja ainult kitsast, lühinägelikust perspektiivist. Kõik on kas „riskantne” nagu aktsiad ja spekulatiivne kinnisvara. Või „riskivaba” nagu võlakirjad ja pankade hoiusertifikaadid (bank CDs).

Nii et nad liigitavad krüptod riskantseks.

See tõstatab olulise küsimuse: Kui nad näevad oma aktsiaportfelle karuturul kannatamas, kas nad kiirustavad maha müüma ka kõike muud, mida nad riskiga seostavad – sealhulgas krüptosid? Võimalik.

Kui aktsiad langevad, siis kas see fenomen surub ka krüptohinnad endaga koos põhja? Võib-olla.

Aga krüptohinnad on juba praegu väga madalad ja suurem osa aktsiainvestoreid, kes ka krüptot omavad, on selles maailmas uustulnukad. Nende krüptovarad on peaaegu alati punased.

Me ei kujuta ette, et enamus investoreid ärkavad ühel hommikul üles ja ütlevad: „Oih! Ma olen aktsiatega palju kahju saanud! Parem müün oma krüptod maha, et raha varusid suurendada.” Ja me kahtleme, et see faktor Bitcoini hindade peamiseks mõjuriks saab.

Kuld käis põhjas ära. Bitcoin peaks varsti sama tegema.

Juani tsüklimudeli kohaselt jõudis kuld eelmise aasta augustis oma tsükli põhja ja on nüüd uue kolme-aastase tsükli alguses, ehkki tõus on veel oma varases staadiumis.

Sel aastal võib ta läbi murda olulisest tsoonist 1400 dollari juures untsi kohta, mis looks viie-aasta kõrgeima tipu. Kui see juhtub, on kullal hea võimalus hiljem püüda ka kõigi aegade rekordeid 2000 dollari taseme juures.

Bitcoin ei jää temast palju maha. Graafikud ütlevad meile, et ta on praegu endiselt karuturul, aga paranevad baasparameetrid ütlevad, et uus pulliturg on tulekul.

Kõigepealt, isegi kui turul hinnad langevad, on mõned uuemad, rohkem edasijõudnud krüptorahad – nagu EOS, WAX ja TRON – oma kasutuselevõtutaset oluliselt tõstnud.

Teiseks näitavad mõned alternatiivrahad märke viimaks karuturu küüsist pääsemisest. Ethereum tõusis näiteks detsembri keskpaigast kuni jaanuari alguseni 83 dollari pealt 160 dollarini. Ja ta polnud ainus suure turuosaga alternatiivraha, mis suutis oma languse peatada. Ripple’i XRP tegi samuti olulise pöörde juba 20. septembril. Kokku moodustavad nad 23% krüptorahade turuväärtusest.

Kolmandaks – ja kõige olulisemaks – teeb jagatud pearaamatu tehnoloogia tohutuid edusamme. EOS on nüüdseks juba kordades kiirem ja laiendatavam kui Ethereum. Uued rahad – nagu Holochain ja Hedera Hashgraph – liiguvad juba plokiahelast endast edasi. Kuigi nad on hetkel suhteliselt tundmatud, võivad nad ühel päeval turuväärtuse Top 10-sse jõuda.

Kokkuvõtteks: Ärge laske aktsiate karuturul end mõistlikult krüptorahadesse investeerimast takistada või heidutada.

Praegu aga, kuni Bitcoin ei ole näidanud, et tema enda karuturg on möödas, on mõistlik ettevaatlik olla.

Parimat,

Martin

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment