5 põhjust, miks Bitcoini kasutuselevõtmine on jõudsam kui kunagi varem

Kui me alguses Bitcoinile “C+” reitingu andsime, vahutasid Bitcoini fännid vihast.

Isegi siis, kui me tõime välja täpsed põhjused – kõrge investeerimisriski ja mahajääva tehnoloogia – ei olnud nad eriti õnnelikud.

Mida suurem osa inimesi ei mõista, on see: Kohe algusest peale oleme me andnud Bitcoinile kõrgeima skoori kasutuselevõtu eest, mis on meie reitingumudeli üks neljast võtmekomponendist.

Ja eelmise aasta vältel, isegi siis kui Bitcoini hind aina langes, paranesid tema kasutuselevõtu näitajad viie olulise põhjuse tõttu:

Põhjus #1

Bitcoin on nüüd veel turvalisem kui varem.

Võrreldes aastataguse ajaga on Bitcoini võrgustikus tegutseva ülemaailmse kasutajabaasi rakendatud arvutusvõimsus enam kui kahekordistunud.

Kuidas me seda teame? Sest selle arvutusvõimsuse parim näitaja – räsivõimsus – on 2018. aasta jaanuarist tänaseni tõusnud 17 miljoni teraräsi pealt sekundi kohta 38 miljoni teraräsini. (Vaadake ka: Graafik 1.)

Allikas: www.blockchain.com

Ja see ei ole lihtsalt tühi tehniline loba. Räsivõimsus on võrgustiku turvalisuse parim võimalik mõõtevahend. Mida kõrgem ta on, seda raskem on kellelgi 51%-rünnakut korraldada. Arvutuste kohaselt läheks niivõrd tohutu ettevõtmine häkkeritele maksma umbes 280 000 dollarit tunnis.

Põhjuseks on see, et nad peaksid suurtelt kaevandajatelt vajamineva arvutusvõimsuse rentima. Lisaks ei ole maailmas ühtegi ligilähedaseltki nii suurt kaevandusoperatsiooni, mis suudaks vajaminevat võimsust pakkuda. Ja kui rünnaku korraldaja tahaks kogu vajamineva riistvara ise osta, oleks see ikkagi üle mõistuse kallis – tal tuleks välja käia umbes 1 kuni 2 miljardit dollarit.

Weiss Krüptoraha Portfell (EST)!

Põhineb maailma esimestel ja ainukestel krüptovaluutade reitingutel. Toetub 47 aasta kogemustele ja kõrgtasemel arvuti mudelile, mis analüüsib tuhandeid andme punkte!

Lisainfo

Sisuturundus

Põhjus #2

Igapäevaselt aktiivsete aadresside arv on stabiilne.

Allikad: www.blockchain.com (ülal), https://bitinfocharts.com (all)

Viimase nelja aasta jooksul on blockchain.com-i rahakottide kasutajate arv ühtlaselt tõusnud (ülemine graafik). Probleem on see, et vanu aadresse ei kustutata peaaegu kunagi, mis seletab seda, miks see näitaja läbi heade ja halbade aegade aina tõuseb.

Nii et selleks, et asjast selgemat pilti saada, peame me lisaks vaatama Bitcoini võrgustiku igapäevaseid aktiivseid kasutajaid. Me näeme, et alates eelmise aasta aprillist on ligikaudu pool miljonit aadressi iga päev aktiivsed olnud, mis ilmestab hästi kasutuselevõtu trende.

Tohutu karuturu puhul on selline stabiilsus julgustav.

Põhjus #3
Tehingute maht on kahekordistunud.

Allikas: www.blockchain.com

Bitcoini päevaste tehingute arv kukkus oma tipust 2017. aastal 135 000 juurde. Arvestades hinnakrahhi ei tohiks see üllatus olla. Spekulaatorid ja nõrgad investorid tegid seda, mida nad alati teevad: Nad põgenesid nagu rotid uppuvalt laevalt.

Aga sealt edasi tõusis tehingute arv jätkuvast karmist turust hoolimata 276 000 tehingu tasemeni päevas. See on juba päris korralik. See ütleb meile, et kui paanika ja hüsteeria turul lõppesid, jäid tugevad, kindlamad investorid paigale ja muutusid aktiivsemaks.

Põhjus #4
Keskmine tehingutasu on langenud umbes 25 sendini.

Allikas: www.blockchain.com

Kui Bitcoin 2017. aastal oma tippu jõudis, olid tehingutasud sageli kõrgemad kui tehing ise väärt oli. Nüüdseks ei ole nad enam jaburad ja on jäänud stabiilselt täiesti mõistlikule, mugavale tasemele.

Praegu jäävad võrgustiku kaevandajatele makstavad igapäevased tasud umbes 76 000 dollari kanti. Kuna see vastab ligikaudu 300 000-le erinevale tehingule, teeb see keskmiseks tehingutasuks ainult 25 senti.

See on odav ja kujutab endast järjekordset positiivset faktorit kasutuselevõtu jaoks.

Põhjus #5
Bitcoini Lightning Network on kenasti kasvanud.

Allikas: https://bitcoinvisuals.com

Lightning Network on põhimõtteliselt Bitcoini uuendus, mis muudab võrgustiku kiiremaks ja kergemini laiendatavamaks.

Ja 2018. aasta jooksul, isegi kui Bitcoini turu hinnad jätkuvalt langesid, Lightning Networki võimsus aina kasvas.

Aasta alguses, kui projekt alles välja tuli, oli sõlmede (node) arv praktiliselt nullis. Nüüd on neid umbes 2600.

Sellega paralleelselt kasvas Bitcoinide arv, millega saab Lightning Networkis tehinguid teha. Eelmise aasta alguses oli ka see praktiliselt olematu. Nüüd on neid umbes 500 (oranž joon graafikul) ja nende väärtuseks on 1,8 miljonit dollarit (sinine joon graafikul).

Mis veel olulisem: kasvuruumi on kõvasti ja Lightning Networki võimsust ei piira peaaegu miski.

Kas see tähendab, et Bitcoini ootab ees kõrgem skoor? Võimalik. Aga samal ajal kui kasutuselevõtu näitajad on paranenud, on riski/tasuvuse näitajad endiselt languses. Nii et vähemalt praegu tõmbavad nad Bitcoini üleüldist hinnangut alla.

Hea uudis on see, et kui olukord turgudel paremaks muutub, on Bitcoinil võimalik oma “C+” reiting minevikku jätta.

Parimat,

Bruce

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment