Plokiahelatööstus on kümnekordistuvatest aktsiatest lõhki minemas

Ma ei pea teile ütlema, et krüptorahade hinnad on madalad. Väga madalad… nad on kukkunud umbes 80% kuni 90% oma 2018. aasta alguse tippudest.

Aga selle tehnoloogia jaoks, mis neid jooksutab – plokiahel, tuntud ka kui jagatud pearaamatu tehnoloogia (DLT) – on krüptorahad vaid üks paljudest kasutusvõimalustest. Iga nädalaga tõuseb selle tehnoloogia kasutuselevõtt hüppeliselt.

JPMorgani andmetel ei ole plokiahela kõige väärtuslikum otstarve mitte rahanduse ümberkorraldamine, vaid tehingute kinnitamine ja salvestamine.

Lubage mul tuua mõned mõjuvad näited…

Näide #1: HSBC on üks suurimaid panku maailmas. Eelmisel aastal kasutas ta plokiahelal põhinevat süsteemi, et läbi viia rohkem kui 3 miljonit forex (valuuta) tehingut ja enam kui 150 000 makset väärtusega 250 miljardit dollarit.

Jah, 250 miljardit dollarit!

Mis paneb HSBC-d plokiahelat eelistama? Lihtne. HSBC on öelnud, et plokiahel automatiseerib nende lahendussüsteemi. Peale selle aitab plokiahel firmal kulusid vähendada, sest neil pole enam vaja väljastpoolt tulnud tehnoloogiatarnijatest sõltuda. Lisaks esineb neil vähem vigu ja viivitusi. Tulemus: suurem kasum.

Kõlab nagu medalisadu plokiahelale!

Näide #2: Amazonis peitub palju rohkem kui ainult netikaubamaja ja kahepäevane kohaletoimetamine. Nüüd pakub ta muuhulgas ka kahte plokiahelateenust.

Kui Amazon 1. veebruaril oma kvartalitulemused avaldas, tõi ta ka välja, et nende pilveosakond – Amazon Web Services – teenis 2018. aastal 25,7 miljardit dollarit.

Selleks, et seda 25,7 miljardit konteksti panna, võime me tuua võrdluseks, et see on rohkem kui McDonald’s terve aasta jooksul teenis! (Kuldsete kaartega firma teenis 21 miljardit.)

Veel kõnekam on fakt, et selline tulemus tähendab 2017. aastaga võrreldes 47%-list tõusu.

Weiss Krüptoraha Portfell (Eesti Keelne)!

Ainult täna kella 17:00ni on võimalik soetada omale Weiss Krüptoraha Portfelli liikmelisus 50% soodsamalt, kui muidu. Soodustuse lõppedes sulgub ka liitumisavalduste esitamine.

Weiss Krüptoraha Portfelli strateegia mudel on seni Bitcoini 6:1’le ületanud. Netflixist 22 korda parema ning Dow’i 129 korda parema tulemuse teinud.

Lisainfo ja liitumine

Sisuturundus

Lisaks on meil põhjust uskuda, et Amazon purustab selle tulemuse 2019. aastal uuesti. Seda seetõttu, et nad usuvad, et plokiahel võib neile lisaks pilveteenustele ka teistes valdkondades tulu tuua.

Amazonil tulid just välja kaks uut osakonda – Amazon Quantum Ledger Database ja Amazon Managed Blockchain – mis võivad tulevikus AWS-ist isegi suuremad ja kasumlikumad olla.

  • Amazon Managed Blockchain (Amazoni juhitud plokiahel) pakub oma klientidele täiesti valmis plokiahelaplatvorme, et nad saaksid luua enda plokiahelavõrgustikud. Amazoni uus plokiahelateenus annab kõigile võimaluse vaid paari hiireklõpsuga enda plokiahelavõrgustik üles seada.
  • Amazoni teine uus teenus, Quantum Ledger Database (kvantpearaamatu andmebaas), pakub kasutajatele võimalust turvaliselt oma infosse kaevuda ja seda analüüsida. Põhimõtteliselt pakuvad nad väikestele tegijatele suurte ettevõtete informatsioonitöötlemise võimalusi.

Kui suureks võivad Amazoni plokiahelateenused kasvada? Keegi ei tea seda kindlalt, aga Amazoni (ja tema aktsionäride) jaoks võivad plokiahelateenused saada üheks suurimatest – kui mitte SUURIMAKS – tulu- ja kasumiallikatest.

Ma võiksin jätkata ja veel näiteid tuua, aga ma tõin HSBC ja Amazoni välja sellepärast, et nad on ühed suurimad tegijad panganduses ja jaemüügis.

Nad ei ole uustulnukad, kes on mingi järeleproovimata tehnoloogia flaieri üles korjanud. Nad teavad, kuidas raha – palju raha – teenida.

Loe ka: Kõige suuremast krüptoinvesteerimise veast on väga lihtne hoiduda

Ma ei mõtle sellega tingimata seda, et te peaksite nüüd HSBC ja Amazoni aktsiaid ostma. (Ehkki ma kahtlustan, et nad mõlemad saavad oma plokiahelaprojektide tõttu olema pika perspektiiviga võitjad.) Selle asemel soovitan ma teil uurida lähemalt nende firmade aktsiaid, kes plokiahelate ökosüsteemis põhilisi ehitusplokke pakuvad.

Fidelity lipulaeva Magellan Fondi Peter Lynch rääkis kunagi “kümnekordistujatest”, mis olid aktsiad, mille väärtus tõusis 1000% või rohkem. Ja üks ala, mis on praegu kümnekordistujatest lõhki minemas, on plokiahelatööstus.

Liituge minuga järgmiste suurte plokiahelavõitjate otsingul, klikkides siia (ENG). Praegu on õige aeg pardale hüpata!

Parimate soovidega,
Tony Sagami

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment