Kas plokiahela tehnoloogia oleks võinud El Chapo peatada?

Tony SagamiAlati on hea näha, kui kurikaelad oma teenitud palga saavad. Mul oli hea meel, et Mehhiko narkoparun Joaquín “El Chapo” Guzmán süüdi mõisteti ning et ta tõenäoliselt terve ülejäänud elu vanglas veedab.

Aga mis mind tõeliselt hämmastas, oli see meeletu kogus raha, mille ta ebaseaduslike narkootikumide müügiga kokku ajas. Keegi ei tea täpset summat, aga suurem osa pakkumisi ületavad 10 miljardi dollari piiri.

10 miljardit võib teile siinkohal tunduda tõelise rahamäena. Nii et teid ilmselt üllataks, et võltsravimite turg on suurem kui ebaseaduslike narkootikumite turg, mis El Chapo nii rikkaks tegi.

USA National Institutes of Health hinnangul on 1000-dollariline investeering võltsravimitesse väärt 30 000 dollari suurust kasumit. See tähendab, et võltsravimitega on võimalik 10 korda rohkem teenida kui heroiiniga!

PricewaterhouseCoopersi andmetel oli 2018. aastal võltsravimite turuväärtus 217 miljardit.

217 miljardit dollarit!

Võltsravimid ei tee mitte ainult kurjategijaid rikkaks, vaid nad ka tapavad inimesi. WHO on seisukohal, et üle kogu maailma sureb võltsravimite tõttu üle 1 miljoni inimese.

Rohkem kui 30%-s nendest võltsravimitest ei ole mingeid aktiivkoostisosi, mis teeb nad kasutuks. Aga väga suur osa on rikutud ohtlike kemikaalidega, mis teevad sageli inimese tervise halvemaks, mitte paremaks.

Selge on see, et jutt on äärmiselt tõsisest probleemist. Seni aga on võltsijatega sõdimine osutunud võimatuks.

Aga hea uudis on see, et mõned väga helged pead töötavad väsimatult selle surmava, multimiljardi-dollarilise probleemi lahendamise kallal. Ja kes iganes mõtleb välja viisi, kuidas võltsravimid turult ära kaotada, teenib sellega tõelise VARANDUSE.

Arvake nüüd ära? Lahendus on lähedal ja see tuleb plokiahelast; tehnoloogiast, mis jooksutab krüptorahasid nagu Bitcoin.

Plokiahel loob varustusahela igast osast avaliku kirje, mida ei saa muuta.

Mõelge hetkeks sellele. See tehnoloogia võimaldab jälgida iga droogi teekonda algkomponentidest alates.

Iga osa varustusahelas on virtuaalselt leitav – momentaalselt. See on põhjuseks, miks plokiahelast saab niivõrd võimas relv sõjas võltsravimite vastu.

Suured farmaatsiafirmad väänavad ennast pahupidi, et plokiahela tehnoloogiat oma varustusahelates rakendada. Paljud on juba kulutanud miljardeid dollareid lahenduse leidmisele.

Peale selle hakkab ravimitootjatel oma varustusahelate kindlustamiseks aeg otsa saama.

2013. aastal tuli USA välja Ravimite Varustusahela Turvalisuse aktiga (DSCSA-ga), mille eesmärk oli üritada metsikut võltsravimite turgu kontrolli alla saada.

Akt nõuab, et ravimitootjad saaksid oma ravimite tervet varustusahelat elektrooniliselt jälgida ja sealt vajalikku informatsiooni leida. See tähendab, et kaetud peab olema terve teekond: algkomponentidest töötlemiseni, vahendajatest tarbijani.

Ja see peab teoks saama 2023. aastaks.

USA Toidu- ja ravimiamet (FDA) on isegi valmis ravimitootjatele ette näitama, kuidas oma varustusahelat kindlustada. Nad on pannud alusele mitmele plokiahela pilootprogrammile, et aidata ravimeid jälgida ja kontrollida.

Tegelikult on FDA nii veendunud, et plokiahel on lahendus, et nad palkasid hiljuti Frank Yiannase Toidupoliitika ja -korralduse asevolinikuks. Yiannas on varasemalt kümme aastat Walmarti toiduohutust juhtinud ja Walmart on üks IBM-i Toiduühingu plokiahela-algatuste olulisemaid partnereid.

Loe ka: Walmarti täispanus: plokiahel hakkab juhtima tema globaalset varustusahelat

FDA volinik Scott Gottlieb tegi järgmise avalduse:

“Seoses meie jätkuvate püüdlustega meie riigi ravimitööstust kaitsta, anname me täna oma tööstusele võimaluse uusi tehnoloogiaid katsetada. Need vahendid võivad meil aidata sisse viia rangemat aruandekohustust varustusahela kõigi osapoolte jaoks ning suurendada meie võimekust ravimeid terve nende jaotusahela vältel jälgida.”

Teiste sõnadega on plokiahel ainus lahendus. Plokiahel pakub avalikku ja muutmatut salvestust igast osast varustusahelas ja on seega kõige võimsam olemasolev relv võltsravimitega võitlemiseks.

Kuidas sellesse võidupanusega kasumihiiglasse investeerida? Paljud firmad üritavad sellest osa saada, aga esile on kerkimas üks selge võitja, kes võib minu hinnangul miljardeid teenida. Et teada saada, kellest jutt käib, kaaluge Weissi Krüptoinvestori uudiskirjaga riskivabalt, raha-tagasi garantiiga liitumist. See maksab ainult 59 dollarit aastas ning ma usun, et te jääte tulemustega väga rahule. Klikkige siia, et proovida (ENG).

Parimate soovidega,
Tony Sagami

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment