Kuidas plokiahel hakkab eesootavat robotite revolutsiooni vedama

Meie tulevik saab olema robotitega täidetud. Ei, mitte Terminaatori-tüüpi androididega. Pigem tööstusrobotitega, kes hakkavad üle võtma paljusid ülesandeid, mida praegu täidavad inimesed.

Robotite kasutamine on juba praegu tõusuteel. 2018. aastal soetas maailm 28 478 tööstuslikku robotit. Võrreldes 2017. aastaga tähendab see Association for Advancing Automationi andmetel 16%-list tõusu.

Millised majandusharud kõige rohkem roboteid ostavad? Toidu/tarbekaupadega tegelevate ettevõtete tellimused tõusid 60% võrra ja pooljuhtide/elektroonikafirmade tellimused 50% võrra.

Need näitajad jäävad ka tulevikus tõusma, sest mõne ennustuse kohaselt näeme me ainuüksi järgmise kolme aasta jooksul rohkem kui 2 miljonit robotit end tööstuses, kodudes ja kontorites sisse seadmas.

Hetkel ei kujuta suurem osa neist robotitest endast muud kui suuri kaste, mis on täidetud äärmiselt keerulise riistvara ja tipptasemel tarkvaraga.

Tõeline robotite revolutsioon saab toimuma alles siis, kui robotid võtavad kasutusele tehisintellekti ja hakkavad üksteisega suhtlema…

See päev saabub varem kui paljud inimesed arvavad.

Investorid – eriti need meie hulgast, kellel on tugev huvi krüptorahade ja neid jooksutava tehnoloogia vastu – peaksid hoolikalt tähele panema, kui see päev kätte jõuab.

Sest…

Kui robotid hakkavad omavahel informatsiooni vahetama, toob see kaasa plahvatusliku robotite revolutsiooni. Mitte-just-kauges tulevikus hakkate te kuulma palju “sülemi-robootikast”, mis tähendab rühma robotite omavahelist koostööd.

Selline suhtlussüsteem peab olema laitmatult turvaline. Muidu võiks mõni häkker panna tuhandeid roboteid midagi ebameeldivat tegema.

“Mõne aasta pärast saavad robotid olema nii pere- kui ärielu oluline osa. Kui neid häkitakse, saavad sellel olema tõsised tagajärjed,” hoiatas küberturvalisuse ekspert Cesar Cerrudo.

Kahjuks on robotite häkkimine tegelikult päris lihtne ning robotid on kergeks sihtmärgiks küberkurjategijatele, kelle eesmärk on kaost tekitada…

Näide #1: Jaemüüjate makseterminalid salvestavad teie krediitkaardi- ja PIN-koode. Häkkerid võivad need koodid varastada ning teile tuhandete dollarite võrra kahju teha veel enne kui te poest väljute.

Näide#2: Majapidamisrobotitel on kaamerad ja mikrofonid. Seda informatsiooni on võimalik kätte saada ja manipuleerida, et muuhulgas tühjendada teie pangakonto või pääseda ligi tundlikele isiklikele andmetele.

Näide #3: Roboteid kasutatakse aina rohkem kirurgiliste protseduuride sooritamiseks ning neid võib lausa mõrvarelvana kasutada, kui halbade kavatsustega inimene nad häkkida suudab.

Lahendus? Plokiahel.

Jah, see sama plokiahel, mis teeb võimalikuks krüptorahade taga seisva jagatud pearaamatu tehnoloogia (DLT).

Krüptorahahindade 2018. aasta krahh ja ICO-de (Initial Coin Offering) turu vohamine on hävitanud enamiku inimeste entusiasmi krüptorahade vastu.

Aga kui inimesed lõpetasid krüptodele tähelepanu pööramise, jäi neil kahe silma vahele meeletu progress, mille tegi läbi selle kõige aluseks olev tehnoloogia. Eriti kui asi puudutab turvalisust, mida plokiahel pakub.

Plokiahel on lahendus robootika turvalisusele – eriti sülemi-robootika omale. Ta teeks robootika süsteemid häkkimiskindlaks, turvaliseks, autonoomseks, paindlikuks ning jah, väga kasumlikuks.

Kuidas te saate investeerida sülemi-robootika revolutsiooni, mida hakkab töös hoidma plokiahel? Heitke pilk sellistele ettevõtetele nagu Cognex (CGNX), Fanuc (FANUY), Rockwell Automation (ROK), Abb Ltd. (ABB) ja Cyberdyne (CYBQY).

Cyberdyne? Ei, tegemist ei ole selle fiktsionaalse firmaga “Terminaatori” filmidest, mis leiutas Skyneti ja mõrvarlikud robotid. See on reaalne ettevõte Jaapanis, kes pakub mõnda kõige põnevamat robootikatehnoloogiat maailmas.

Tõeline Cyberdyne toodab välisskelette, mis ühilduvad ajulainetega ning aitavad puudega inimestel kõndida.

Ma ei ütle, et te peaksite nüüd tormama ning kohe homme hommikul mõnda ülalloetletud aktsiasse investeerima. Nagu alati, on ajastus kõige olulisem, nii et ma soovitan teil oodata minu “ostusignaale” Weissi Krüptoinvestoris.

Kui te investeerite krüptotehnoloogia aktsiatesse (ENG), teadke seda: Pole küsimustki, et robootika ja plokiahela kombinatsioon saab olema miljonäride looja. Te ei pea sellega üksi toime tulema. Liituge juba täna minu uudiskirjaga (ENG) ning te peaksite juba õige varsti ilusaid kasumeid nägema.

Parimate soovidega,
Tony Sagami

 

Originaal artikli leiate siit.

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment