Optsioonibörs CBOE peatab Bitcoini futuurid. Kas Wall Street paneb jälle krüptode suhtes mööda?

Mul ei ole Wall Streeti omadesse just palju usku. See suhtumine on nii tugev, et nad jätavad karjast lammastest iseseisvate mõtlejate mulje. Kui mitu korda olete te näinud Wall Streeti karjumas “ostke”, kui turg on tippu jõudnud ning hüüdmas “müüge”, kui turg on languses?

Wall Street eksib nii rängalt ja nii sageli, et te võite palju raha teenida lihtsalt sellega, et teete kõike neile vastupidiselt.

Krüptomaailm pakub eelmisest nädalast teile selle kohta suurepärase näite…

Optsioonibörs CBOE hakkas esimest korda Bitcoini futuuridega kauplemist pakkuma 2017. aasta 10. detsembril. Wall Streeti refleksiivne vastus oli Bitcoini hinda ööpäeva jooksul 2000 dollari võrra tõsta, viies ta 17 382 dollari peale.  

Futuurilepingud annavad investoritele võimaluse panustada, kas teatud kuupäevaks mingi kauba – antud juhul Bitcoini – hind tõuseb või langeb.

Pärdik näeb, pärdik teeb … – Wall Street stiil

Selle ütluse tõestuseks alustas ka Chicago Kaubandusbörs (CME) peagi – 2017. aasta 18. detsembril – Bitcoini futuuridega kauplemist.
Õnnetuseks ei oleks CBOE ja CME saanud halvemat aega valida! Bitcoini ja teiste krüptorahade hinnad jõudsid umbes samal ajal oma tippudesse. Tagasivaatavalt oleks täiuslik otsus olnud teha just täpselt vastupidist ning muutuda krüptorahade suhtes karuseks.

Aga teate mis? Praegu on teil uus võimalus Wall Streeti kärgmõistuse idiootsusest kasu lõigata. Ma räägin CBOE verivärskest otsusest Bitcoini futuurid hüljata.

“CBOE Futuuridebörs ei plaani CBOE Bitcoini futuuriepingut oma 2019. aasta märtsi kauplemisnimekirja lisada. CFE hindab oma lähenemist ümber, pidades silmas oma tulevikuplaane digitaalsete varade tuletistega kauplemise suhtes. Kuni ta oma järgmisi samme kaalub, ei plaani CFE hetkel teisi XBT futuurilepinguid oma kauplemisnimekirja võtta. Juba nimekirja kuuluvad XBT futuurilepingud jäävad kauplemiseks avatuks.”

Neil on veel mõned aktiivsed Bitcoini futuurilepingud, mis aeguvad aprillis, mais ja juunis. Aga futuurilepingud aeguvad igal kuul. Nii et CBOE otsus uute Bitcoini futuurilepingute lisamine lõpetada tähendab seda, et juunis pole enam ühtegi järel.

See oli päris lühike poolteist aastat.

Kärgmõistuse arvamus on see, et tegemist on suure sammuga tagasi nii krüptorahade jaoks üldiselt kui Bitcoini jaoks eriti.

Vale!

Uueks Tõusuks Jõudud kogumas

Kui te ei ole lugenud Juan Villaverde viimaseid kirjutisi Bitcoini kohta, soovitan ma teil tungivalt seda teha, alustades artikliga “Uus Facebook Coin: 3 Viga, Mida Eksperdid Teevad”.

Selles artiklis seletab ta, mis krüptod täpsemalt on ning miks turud uuesti ja uuesti nende edu kinnitavad.

Tema enda sõnadega:

“Bitcoini sündis fundamentaalse lubadusega – luua avatud, avalik, jagatud andmebaas; kaotada ära vajadus oma tundliku informatsiooniga ühtegi vahendajat usaldada; ja liigutada raha turvaliselt, privaatselt ja lõplikult. See lubadus on täielikult täidetud.”

See ei tähenda, et te peaksite nüüd kohe homme hommikul Bitcoini ostma tormama. Nagu alati, on ajastus kõige olulisem, nii et ma soovitan teil Juani järgmiseid ostusignaale oodata, enne kui te oma raskelt teenitud raha investeerite.

Aga CBOE otsus on selge signaal sellest, et Bitcoini järgmine suur liikumine saab olema tõus, mitte langus.

Parimate soovidega,

Tony Sagami

P.S. Kuigi CBOE on otsustanud Bitcoini futuuridega kauplemise lõpetada, plaanib CME seda jätkata. Ja ICE, suur rahvusvaheline börs, kavatseb samuti selle aasta lõpupoole Bitcoini futuure oma Bakkti krüptorahade börsil pakkuma hakata.

Artikkel – Weiss Ratings

Tõlge ja Eesti ametlik esindaja:

Lucreds Plus OÜAdd a comment