Tether ja Bitfinex – Paanika tõttu väljavõtted piiratud

Tether on maailma suurim stabiilsraha, mis väidetavalt peaks olema 100% tagatud U.S. dollaritega.

Bitfinex on nende sponsor – üks maailma suurimaid krüpto kauplemisplatvorme.

Ning praegu, toimub nende platvormil midagi sellist, kus suurem osa nende kasutajakonnast võtavad oma raha välja.

See kõik sai alguse kõigest paar nädalat tagasi …

  • New Yorgi peaprokurör taotleb kohtumäära, et uurida Bitfinexiga seotud äriühingute kompleksi, viidates „käimasolevale pettusele” mille kogu väärtus ulatub 850 miljoni dollarini.
  • Krüptorahade blogides levib see info välgu kiirusel.
  • Investorite paanika
  • Ühed vahetavad koheselt Tetheri mõne teise stabiilraha vastu, teised jällegi Bitoini vastu ning kolmandad võtavad kõik oma raha Bitfinexist välja
  • Ja äkitselt, kogu krüptomaailm on mures, et Bitfinex suletakse sunniviisiliselt.Mõne hetke pärast räägime teile kuidas ohtu vältida, kuid ennem …

Mis on probleemi allikaks?

Tegelikult, oleme me sellele küsimusele tükkaega tagasi juba vastanud.

2018 aasta veebruaris, hoiatasime me, et Tetheril puuusid tõendid, et see on 100% tagatud U.S. dollaritega. – Pole audiitorkontrolli, pole läbipaistvust.

Mõned kuud hiljem, tõime välja kahtlased Bitfinexi kahtlased tegevused.

Ning järgmisena hoiatasime kuidas võib see krüptoturul nihestusi tekitada.

Mõnda aega tundus, et inimesed pöörasid sellele palju tähelepanu.

Kuid nüüd, kui see juba toimub…

Tuleb välja, et Bitfinex on oma tegevustega 850 miljoni dollariga kahjumis, „laenates” Tetheriga tagatud investorite raha. See on mida New Yorki peaprokurör väidab. Ja kaudselt on see ka, mida Bitfiniexi inimesed on üles tunnistanud.

Oma kaitseks on nad välja toonud, et nenil on raha kuskil mujal. Olenemata sellest, meie arust peaksid Tetheri tagamiseks eraldatud rahalised vahendid olema sakrosanktsed. Need peaksid olema eraldatud; mitte kunagi teiste kontodega segatud.

Õnnetu reaalsus on see, et suuremat osa sellest kriisist oleks välditud, kui selle kohta oleks olnud selgem teavitus. Võimalik, et turul osalejad oleksid seda aktsepteerinud. Neile lihtsalt ei meeldi üllatused. Seega, kui inimesed sellest teada saavad, satuvad nad juba loomulikust instinktist paanikasse.

Järgmine suur küsimus …

Millised on tagajärjed?

Mõned krüpto investorid kardavad, et Bitfinexi probleemid võivad viia sama situatsioonini nagu ka Mt. Gox kauplemisplatvorm 2014 aastal. Kus paljud inimesed jäid oma Bitcoinidest ilma. Mille tõttu ka terve turg vajus aastaks langusesse.

Kuid me ei nõustu sellega. 2014 aastal, Mt. Gox domineeris õhuruumi omades üle 70% maailma krüptoraha kauplemis volüümist. Täna, Bitfinex omab ainult 5%. Nii, et isegi kui Bitfinex oma probleemidest lahti ei saa, peaks selle mõju suhteliselt väike olema.

Probleem on selles, et Tether on üsna suur. Mis omab ca 20% maailma krüptorahade kauplemis volüümist – Bitcoin on top 1.

Seega, see on koht kus meie arvates suur risk on.

Mis juhtub kui Tether kokku variseb? Vara veel öelda. Kuid hiljutine ajalugu näitab hõbe voodrit:

Eelmisel aastal, oktoobri keskpaigal, nägime me Tetheri hirmu. Nagu täna, investorid kahtlustasid kahtlast teguviisi Tetheri ja dollari tagamises. Ja nagu ka täna, nad sattusid paanikasse, hüljates Tetherid.

Mis päeva päästis: Selle asemel, et vahetada Tether U.S. dollariteks, vahetasid investorid Tetheri Bitcoiniks.

Ehk siis, Tetheri väärtus langes, Bitcoini väärtus tõusis. Ning kui investorid said šokkist üle, muutusid turud tagasi normaalseks.

Ja viimase paari päeva jooksul oleme me näinud sarnast mustrit. Jällegi toimub meil paralleelselt Bitcoini ralli Bitfinexis ja Tetheriga.

See on hea uudis. Raha jääb krüptodesse, ja Bitcoini investorid lõikavad kasu. Seega, loodame et see jätkub.

Loo moraal:

Irooniline on see, stabiilrahad nagu Tether loovad lihtsalt öeldes samasugused vastaspoolte riskid, mis aitasid kaasa võlakriisi tekitamisele, mida krüptorahad algsel kujul kõrvaldama pidid. Need ei ole krüpto tulevik. Nad võivad lõppude lõpuks lihtsalt ära kaduda.

Samalajal, kuidas riski vältida?

Enne ja eelkõige, tunne stabiilrahasid, et mis nad tegelikult on: Laen panga laadsele asutusele, mis käitub nagu teie vara haldaja, see ei pruugi olla turvaline.

Teiseks, väldi stabiilrahasid. Kui otsid stabiilsust, milleks hoida vara mis võib olla ja võib ka mitte olla tagatud fiat rahaga? Selle asemel võiksid seda fiat raha otse osta. Tetheri asemel hoia pigem U.S. dollarit.

Kolmandaks, ära hoiusta oma raha või krüptosid kauplemisplatvormil. Kauplemisplatvormid hõlmavad endas märkimisväärseid vastaspoolseid riske. Nagu pangad, tuleb usaldada, et nad on turvalised. Nagu ka pank, saavad nad teie rahaga mänge mängida näiteks laenates seda kolmandatele osapooltele või isegi kõrge panusega spekulatsioonideks. Kuid erinevalt reguleeritud pangale, puudub neil läbipaistvus.

Neljandaks, hoiusta suurem osa oma digitaal varadest riistvara rahakotti mida sa omad ja kontrollid.

Viiendaks, veendu et sa kopeerid oma rahakoti privaatvõtmed turvalisele füüsilisele andmekandjale. Näiteks paberile, spetsiaalselt loodud metall-lehele…

Kõige tähtsam, jää valvsaks. Krüptorahad pakuvad tohutuid võimalusi, kuid ainult siis kui sa oskad riski vältida.

Meie üks olulisi missioone on teid nendest enneaegselt hoiatada.

Parimat,

Juan

 

Artikli link

Tõlge:


Lucreds Plus OÜAdd a comment