Krüptoraha soetamine

Lisaks kaevandamisele on võimalik bitcoin’e soetada erinevate vahetusplatvormide kaudu või osta inimestelt otse. Variant on ka müüa oma tooteid/teenuseid, aktsepteerides makseid bitcoin’ides. Üle maailma eksisteerib umbes sadakond erinevat vahetusplatvormi, kus on võimalik vahetuskursi alusel osta ja müüa bitcoin’e.

Praktikad on erinevad. Paljud vahetusplatvormid nõuavad inimestelt üsna põhjalikku informatsiooni enne, kui konto aktiveeritakse ning on võimalik hakata bitcoin’e ostma. Mis viitab „tunne oma klienti“ ja rahapesu nõuete täitmisele (näiteks USA-s). Sellistel juhtudel on tegelikult keskkonnasiseselt bitcoin’e kasutav inimene tuvastatav.

Bitcoin’i omanikku on keerulisem tuvastada, kui bitcoin’e ostetakse sularaha eest teiselt inimeselt või bitcoin’i ATM-ist. Niipea kui bitcoin’i kontoga on vahetusplatvormi kaudu seotud pangakonto, on inimest juba lihtsam tuvastada.

Tuleb välja tuua, et vahetusplatvormid võtavad bitcoin’i ostu-müügitehingute eest teenustasu, mis jääb umbes poole protsendi juurde. Täiendavalt tuleb välja tuua, et eri platvormide lõikes on võimalik bitcoin’e osta erineva hinnaga. Hindade erinevust näitavad ka erinevate turgude graafikud.

Hea ülevaate bitcoinidega kaubeldavate turgude kohta reaalajas leiab siit.

Enamus turud on ainult krüptorahade põhised, kus puutepunkt pangandusrahaga puudub. Eurode eest ostmiseks on võimalik kasutada kahte tuntuimat krüptoraha vahetusplatvormi: Kraken ja Bitstamp.

Eestis peaks ka vähemalt kaks bitcoini automaati olema, kust sularaha eest bitcoine osta saab.

Kuidas saame abiks olla?

Võta meiege ühendust, kui sul on krüptorahanduse, plokiahela või DLT ettevõtluse teemal küsimusi. Meiega liitumiseks vajuta allpool olevat nuppu ja täida väljad.

Krüptoraha liikmeks olemine on andnud palju uusi kontakte ja värskeid teadmisi, mis on blockchain maailm. Facebooki grupi kaudu saan igapäevaselt olla värske arutelu keskel. Meeldib see, et on uuenduslik info kodulehel alati olemas.

Ergo Olek
Ergo Olek
Maakler, Korter24.ee