Krüptorahakott on krüptovaluutade ostmise, kauplemise ja müümise oluline tööriist. Kauplejad vajavad seda krüpto turvaliseks hoiustamiseks, samuti ka tehinguteabe kaitsmiseks ja kinnitamiseks. Olgu see tark- või riistvara rahakott, teise nimetusega kuum või külm rahakott, pakuvad krüptorahakotid kauplejatele spetsiaalseid lahendusi võrreldes krüpto vahetuskeskkondade omadega.
Tarktvara rahakott on Internetiga ühendatud ja võib olla haavatav võrgurünnakute suhtes. See võib viia varastatud rahaliste vahenditeni, kuid tarkvara rahakott on kiirem ja muudab krüptoga kauplemise või selle kulutamise lihtsamaks. Riistvara rahakott ei ole tavaliselt Internetiga ühendatud, seega see võib olla turvalisem, kuid see vähem mugavam.
Loe lähemalt, millised on parimad krüptorahakotid aastal 2021.
Exodus on parim algajatele, kuna see on tasuta ning sellel on hea klienditugi ja valikuline tugi riistvara rahakoti hoiu jaoks.
Plussid:
Miinused:
Ülevaade
Exodus on desktop ja mobiili rahakott, millel on väga lihtne kasutajaliides ja sisseehitatud krüpto vahetuskeskkond. Üks Exoduse populaarsemaid funktsioone on võimalus vahetada üha rohkemate krüptovaluutade vahel. Exodus võimaldab praegu teha vahetustehinguid enam kui 150 erineva krüptovaluuta vahel.
Oma lihtsusega on see rahakott suurepärane algajatele, kes alles krüptoruumi satuvad. Sellel on ka suurepärane tugi, mis on oluline funktsioon algajatele.
Kuigi see on suurepärane algajatele, võib kogenumate kasutajate jaoks mõni funktsioon sellel puududa. Esiteks on Exodus suletud lähtekoodiga rahakott. See on vastuolus Bitcoini ja plokiahela ideega ning võib tekitada mõningaid turvaprobleeme, kuna selle kood pole kõigile nähtav. Selle asemel loodavad kasutajad Exoduse meeskonnale, et rahakoti turvalisuses ei oleks auke.
Exoduses on võimalus määrata kohandatud tasusid, et hoida kulusid madalal, lisaks võimalusele määrata automaatne tasumine, mis tagab tehingu kiire lõpuleviimise.
Electrum rahakott on turvaline, avatud lähtekoodiga ning pakub täiustatud funktsioone ja valikuid.
Plussid:
Miinused:
Ülevaade
Electrum on üks esimesi originaalsetest Bitcoini rahakottidest. See on olnud kasutusel alates 2011. aastast ning pärast seda on see vähe muutunud. Kuigi see rahakott on oma kasutajaliidese ja ainult Bitcoinile pühendumise poolest puudulik, paistab see silma oma peamise funktsiooni poolest, milleks on võimalus luua ja allkirjastada töötlemata tehinguid otse kasutajaliidesest, kasutades selleks vastavat vormi. Electrum sobib oma keeruliste võimaluste tõttu ka rohkem edasijõudnutele.
Electrum on avatud lähtekoodiga ja võimaldab selle kasutajatel määrata kohandatud tehingutasusid. Samuti pakub see kasutajatele võimalust määrata turvalisuse taset, mida nad soovivad kasutada. Näiteks saad luua standardse rahakoti, kahefaktorilise autentimisega või mitme allkirjaga rahakoti. Samuti saad oma salasõnade nimekirja (seed phrase) kohandatud sõnadega pikendada.
Electrum sobib suurepäraselt edasijõudnud Bitcoini omanikele, kes soovivad suurepäraseid turvalisuse elemente ja kohandatavust – kõike seda lihtsas paigutuses.
Mycelium sobib mobiili kasutajatele, sest see annab teile tehingutasude üle suurema kontrolli ja integreerub riistvaralise rahakotiga.
Plussid:
Miinused:
Ülevaade
Mycelium on avatud lähtekoodiga ja ainult mobiilile mõeldud Bitcoini rahakott. Mycelium toetab praegu ainult Bitcoini, ETH ja ERC-20 märke. Mõnes mõttes on Mycelium üsna sarnane Electrumi rahakotiga. Mõned erinevused seisnevad selles, et see on mõeldud ainult mobiilile, sellel on värskem kasutajaliides kui Electrum’il ja sellel on sisseehitatud krüpto vahetuskeskkond.
Mycelium, nagu Electrum, on üks esimesi rahakotte krüptotööstuses. Samuti saad sarnaselt Electrum’iga määrata kohandatud tehingutasusid, et saaksid valida, kui kaua oled nõus tehingu lõpuleviimisega ootama.
Myceliumil on ka mõned huvitavamad funktsioonid, näiteks riistvaralise rahakoti tugi, mis võimaldab kasutajatel hoida oma Bitcoini võrguühenduseta hoiuseadmes, kasutades samal ajal Myceliumi kasutajaliidest, et oma varasid näha.
Osta, hoia, kogu NFT’sid, vaheta ja teeni krüptoraha.
Plussid:
Miinused:
Ülevaade
Trust Wallet on Binance Coin’iga kauplevate inimeste jaoks nõutav, kuid see pakub ka laia valikut erinevaid krüptovaluutasid. Lisaks aitab tohutu hulk funktsioone kaasa usaldusväärse turvalisuse mainele. Näiteks saad kasutada kahefaktorilist autentimist (2FA), Google’i autentimist ja isegi SMS-i või e-posti kinnitusi.
Trust rahakott on sobilik neile, kes soovivad tarkvara rahakoti mugavust riistvara rahakoti turvalisusega, sest Trust hoiab suurema osa oma valuutast võrguvälistes serverites.
Lisaks on Trust rahakotiga seotud väga vähe tasusid. Te ei pea maksma rahakoti-, vahetus- ega DApp-i tasusid. Ainsad vältimatud tasud on plokiahela tehingute eest ja need lähevad kaevandajatele või valideerijatele, mitte Trust rahakoti looja firmale.
Trust Walleti üks negatiivne külg on see, et see on puhtalt mobiilipõhine. Saate selle hankida kasutamiseks nii Androidis kui ka iOS’is, kuid desktopi varianti pole.
Ledger Nano X pakub turvalist riistvara rahakoti hoidu ja ühildub Bluetoothi või USB seadmetega Ledgeri desktopi- või mobiilirakenduse kaudu.
Plussid:
Miinused:
Ülevaade
Ledger Nano X meenutab USB-draivi ja ühildub teie seadmega USB või Bluetoothi kaudu. See tähendab, et saate ühendada rahakoti iOS’i või Android seadmega ilma arvutit vajamata. See toetab enam kui 1800 krüptovaluutat.
Kui seade ise on võrguväline riistvara rahakott, siis Ledgeri meeskond on loonud Ledger Live’i tarkvara, mis pakub kasutajaliidest kogu teie varadele. See annab kasutajatele võimaluse lisada oma seadmetesse uusi rahakotte erinevate krüptovaluutade jaoks ja hallata oma portfelle.
Ledgeri riistvaralised rahakotid on olnud ja on praegu selles valdkonnas kõige populaarsemad. Ledgeril on ka 1 USB-C’st USB-A’sse kaabel, seega selle saab ühendada kas desktopi, nutitelefoni või Bluetooth’iga, kuidas ise eelistad.
Turvalisuse tagamiseks parim rahakott, kuna sellel on kõikidest läbivaadatud riistvara rahakottidest kõige tugevamad turvafunktsioonid.
Plussid:
Miinused:
Ülevaade
Trezor, nagu ka Ledger, on krüpto riistvara rahakoti sünonüüm. Selle mudel T on nende loodud riistvara rahakottide teine põlvkond. Trezor Model T on väga sarnane Ledgeriga, kuid Trezor Model T annab kasutajale võimaluse pääseda otse oma veebisaidi liidesest juurde kolmandate osapoolte vahetus keskkondadele, nagu Changelly ja CoinSwitch. Hind on sellel krõbe, 195 dollarit.
Trezoril on ka MicroSD-kaardi pesa, mis võimaldab kasutada MicroSD-kaarte PIN-koodi krüpteerimiseks ja seadme täiendavaks kaitsmiseks rünnakute eest. Nagu Ledger Nano X, on ka Trezor Model T’ga kaasas C-tüüpi USB-kaabel, et saaksite ühenduse luua kas nutitelefoni või lauaarvutiga. Praegu toetab Trezor Model T enam kui 1800 erinevat krüptovaluutat.
Pea meeles viite punkti:
1.Toetatud krüptovaluutade valik
Paljud inimesed on tuttavad Bitcoiniga, kuid tänapäeval on olemas üle 4000 krüptovaluuta. Kõige populaarsema valimine võib olla kahe teraga mõõk, kuna võrgutasud võivad olla kõrged nende puhul, millega tehakse igapäevaselt suuri tehinguid.
Seetõttu võib teie rahakotti toetatavate krüptode mõningane paindlikkus olla ülioluline. Enamik krüptorahakotte toetab vähemalt mitut erinevat krüptovaluutat, kuid enne rahakoti kasutajaks registreerimist veenduge, et soovitud mündid on nende hulgas.
2. Maine ja turvalisus
Turvalisus on tänapäeval fookuses justnimelt kõikjal suurenenud küberriski tõttu. Küberkurjategijad armastavad selliseid valdkondi nagu krüpto, sest palgapäevad võivad edukate häkkimiste korral vägagi suured olla. Veelgi hullem on standarditele mittevastav lähenemine, mida mõned arendajad oma toote turvalisuse suhtes kasutavad.
Veenduge, et teie valitud digitaalsel rahakotil on soovitud turvameetmed paigas. Mõelge, millist turvalisuse taset vajate, näiteks mitmefaktoriline autentimine, riistvara rahakott või isegi see, kas teenusepakkujal on varem olnud turvatõrkeid.
3. Rahakoti tüüp
Tarkvara rahakotid on väga levinud, kuna need on odavamad ja kiiremini arendatavad, kui need, mis vajavad riistvarakomponente. Kuid tarkvara rahakottide alati võrku ühendatud olemus suurendab riski.
Valitud rahakoti tüüp võib mõjutada ka seda, kui mugav teil on tehinguid teha. Kui kavatsete oma krüptorahakotti sageli kasutada, võib tarkvara rahakott olla siiski parem valik.
4. Hinnakujundus
Paljud krüptorahakoti teenusepakkujad reklaamivad selliseid asju nagu “tehingutasud puuduvad” või “tasuta allalaadimised”. Ära lase end petta sellisest terminoloogiast. Nagu pangad, võivad ka mõned krüptorahakoti operaatorid küsida lisatasusid kummaliste asjade eest, nagu kiirmaksed, konkreetsete maksekanalite kasutamine või isegi komisjonitasud.
Samuti on märkimisväärne lahknevus hinnakujunduses müüjate ja isegi riistvara rahakottide mudelite vahel. Näiteks Trezor Model T hind kolmekordistub oma õe Trezor One’iga võrreldes lihtsalt väikese puuteekraani pärast.
5. Klienditugi
Kuigi klienditugi on peaaegu kõikides tööstusharudes ülioluline, ei tõuse ükski neist niivõrd esile kui krüptorahakotid. Pea meeles, et usaldad nendele müüjatele märkimisväärseid summasid, seega vastuste saamine on ülioluline.
Võrdle kasutatava digitaalse rahakoti jaoks saadaolevaid klienditoe kanaleid. Samal ajal jälgi vestlusi, et näha, mida teised konkreetsete krüptorahakottide üle arutlevad.