Teisipäeval avaldatud uuring näitas, et rikkumiste ja pettuste juhtumid krüptovaluutaturul on tõusmas selle aasta kõrgeima arvuni ning ulatuvad koos turu enda kasvuga rohkem kui 2 triljoni dollarini.
Seni on 2021. aastal toimunud 32 häkkimis- ja pettusjuhtumit koguväärtusega 2,99 miljardit dollarit. See on lähenemas eelmisel aastal toimunud 38-le juhtumile ning Crypto Headi analüüsi kohaselt, mis jälgib teavet ja kirjutab juhendeid krüptovaluuta turu kohta, on see näitaja 40,7% suurem kui 2019. aastal.
Selle aasta häkkimiste ja pettuste juhtumite keskmine väärtus on 93,3 miljonit dollarit. Keskmiselt kasvab kuritegude arv igal aastal 41%.
Rahakottide ja krüptobörside rikkumised on kõige levinum rünnaku tüüp – viimase kümne aasta jooksul on neid olnud 126, ületades rünnakuid ja pettusi, mis hõlmavad DeFi ehki detsentraliseeritud rahandust. “Kuid DeFi rikkumiste arv kasvab ja see uus tehnoloogia on potentsiaalsetele nõrkustele avatum,” kirjutas Crypto Headi krüptoraha tehniline kirjanik James Page.
Viimase kümne aasta jooksul on rikkumiste ja pettuste tõttu varastatud 19,2 miljardit dollarit. Bitcoin on enim sihitud krüptovaluuta, mis moodustab 33,3% kõikidest häkkimis- ja pettusjuhtumitest. Bitcoin moodustab umbes 43% kogu krüptovaluutaturust, mille väärtus on sel aastal tõusnud 2,1 triljoni dollarini, vahendab CoinMarketCap.com.
Ethereum on teine sihitud krüpto moodustades 12,8%rikkumistest viimase kümne aasta jooksul.
Kuid just pettusjuhtumid on kurjategijatele kõige tulusamad, kuna nendega nad on võtnud keskmiselt 365 miljonit dollarit ehk rohkem kui 14 korda rohkem kui rikkumistega, ütles Crypto Head.
USA on kõige sagedamini sihitud riik ning sellele järgnevad Ühendkuningriik ja Lõuna -Korea.
Aasta 2021 võib seada rikkumiste rekordarvu, kuid häkkerid teenisid siiski kõige rohkem raha aastal 2017, varastades keskmiselt 223,5 miljonit dollarit ja kokku 4,7 miljardit dollarit. Suurim rikkumine on siiani Mt. Gox, millest aastate jooksul varastati 615 miljonit dollarit, mis viis platvormi 2014. aastal maksejõuetuseni.